İnsan Kaynakları 05 MART 2017 / 16:03

Robot programlaması için eğitim zamanı geldi

Universal Robots, otomasyonda karşılaşabilecek sorunların enaazaltılmasına yardımcı olmak için online eğitim modülleri geliştirdi. Modüller herkese açık ve ücretsiz olacak. Programı daha etkili kılmak için hazırlanan etkileşimli simülasyonlar da var. Eğitim programı ile insanlarla işbirliği yapan robotun (cobot) kurulumu ve programlaması gerçek robot parçaları kullanılmaksızın sanal ortamda gerçekleştirilebiliyor. “Cobot” konseptini öğrenmek isteyenler Universal Robots Akademisi’ne giriş yaparak temel programlama becerilerini sunan bilgileri alabilecek. Universal Robots kurucusu ve CTO’su Esben Østergaard, bu kapsamda bir robot eğitim müfredatının sektör için önemine işaret ederek, şu bilgileri paylaştı:
“Robot okuryazarlığını ve “cobot”ların hayatımıza girişlerini hızlandırmayı artırmak hedefimiz. Çünkü üretim sektöründe, elimizdeki tüm imkanlarla kapatmamız gereken ve giderek büyüyen bir yetenek boşluğu var. Bu kapsamda tecrübe yaratmayı kolaylaştırma ve robotlarımıza erişim önemli bir adım.”
Online eğitim modülleri İngilizce, İspanyolca, Almanca, Fransızca ve Çince olarak, UR robotları için gereken temel programlama eğitimlerini oluşturan 6 e-öğrenme modülünü içeriyor. Universal Robots, yeni akademi modüllerinin yanında şirketin destek sitesinden ücretsiz simülatör ve diğer online kaynaklara erişim imkanı sunuyor. Böylece öğrenciler herhangi bir kullanıcı lisansına sahip olmadan bilgileri indirerek kullanabiliyor.  

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN