İnsan Kaynakları 21 MAYIS 2017 / 15:29

Sağlık odaklı fikirler buluşuyor

Bayer’in sağlık alanında teknoloji girişimlerini desteklemek, girişimcilik ekosistemini güçlendirmek ve girişimlerle işbirliği ile inovatif sağlık hizmetlerini geliştirmek amacıyla hayata geçirdiği Grants4Apps Programı’nın yeni başvuru dönemi başladı. Önceki yıllarda sadece girişimcilerin katılımına açık olan programda bu yıl ise bilim insanlarından, olgunluk seviyesine ulaşmış inovasyon şirketlerine, sağlık teknolojileri ile ilgilenen herkes projeleriyle yer alabilecek.
Girişimcilere yönelik düzenlenen “Accelerator” kategorisine, 18 yaşını doldurmuş tüm genç girişimciler başvuruda bulunabiliyor. Sağlıkta yeni teknolojiler ve iş modellerinin öncelikli olarak destekleneceği beşinci dönem Grants4Apps başvuruları www.grants4apps.com/accelerator adresinden 31 Mayıs’a kadar kabul ediliyor.
Programın “Dealmaker” kategorisinde değerlendirilecek başvurular; klinik araştırmalar, data analizi, biyobilişim araçları, yapay zeka, eğitim teknolojisi, nefroloji, kadın sağlığı, endometrioz, göğüs hastalıkları, kardiyoloji, hematoloji, onkoloji, radyoloji, bulaşıcı hastalıklar ve oftalmoloji alanlarında geliştirilecek müşteri odaklı yenilikçi teknolojilerin kullanılması gibi ölçütlere göre değerlendirilecek. İnovasyona dayalı sağlık çözümleri geliştiren projeler için başvurular, 30 Haziran’a kadar https://www.grants4apps.com/berlin/program/dealmaker-berlin-2017/ üzerinden yapılabiliyor.
Grants4Apps, Accelerator kategorisine katılmaya hak kazanarak programda ilk beşe giren her ekibe 50 bin avro nakit desteği sunulurken, Deal Maker kategorisinde ise Bayer ile işbirliği fırsatı söz konusu. Kazanan ekipler, Eylül – Ekim 2017 tarihleri arasında Bayer’in Berlin’deki Genel Merkezi’nde özel ofis ve uzman mentorlarla çalışma fırsatlarına da sahip olacak.
 
ETİKETLER : Bayer 1123

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics