İnsan Kaynakları 05 HAZİRAN 2014 / 14:02

Samsung Akademi yeni mezunlarını verdi

Samsung’un teknik meslek lisesi öğrencilerine yönelik uygulamalı eğitim programı
“Samsung Akademi” İstanbul’da iki yılda 323 mezuna ulaştı. Samsung Electronics’in sosyal sorumluluk bilinci ile tüm dünyada gençlerin eğitimine destek olma vizyonu doğrultusunda hayata geçirdiği ve iki sene içerisinde İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere üç ile ulaşan Samsung Akademi, İstanbul’da, ikinci dönem mezunlarını verdi. İstanbul’daki Samsung Akademi programına katılan 8 farklı teknik meslek lisesinden 167 öğrenci bugün İstanbul Ticaret Odası Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde gerçekleştirilen mezuniyet töreninde, Milli Eğitim Bakanlığı ve Samsung onaylı sertifikalarını aldılar.
Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoonie Joung’un ev sahipliğinde gerçekleşen mezuniyet törenine Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Tae Dong Jeon, İstanbul Vali Yardımcısı Kazım Tekin, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız katıldı.

Samsung’un toplam 6.9 Milyon TL’lik yatırımla, 2012’de İstanbul’da başlattığı ve 2013’de İzmir ve Ankara’da da açtığı “Samsung Akademi” iki sene sonunda toplam 628 mezuna ulaşmış bulunuyor.
Mezuniyet töreninde konuşan Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoonie Joung sözlerine “2012’de, ‘Geleceğin Mimarı’ gençlerimiz için yola çıktık, ve şimdi, başarılarını hep beraber kutluyoruz” diyerek başladı. “Samsung Akademi’de aldığınız eğitim ile iş hayatına bir adım önde başlayacaksınız. Ve, biz de, başarılarınızla gururlanmaya devam edeceğiz“ diyerek gençleri tebrik eden Joung konuşmasını, “Türkiye’nin ve sizlerin kalbimizdeki yeri ayrı” diyerek tamamladı. 

Mezuniyet töreni esnasında gerçekleşen konuşmasında Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Tae Dong Jeon ise, “Samsung Electronics, Türkiye’de yaygın bir şekilde uygulamakta olduğu kurumsal sosyal sorumluluk projeleri ile ilköğretim okullarının yenilenmesi, Kore gazisi torunlarına burs verilmesi, ve Samsung Akademiler aracılığıyla da lise öğrencilerine bilişim teknolojileri alanında teknik eğitim verilmesi konularında gayret göstermektedir. Türkiye ile Kore arasındaki tarihsel bağı pekiştirerek, iki ülke arasındaki işbirliğinin gelişmesine katkıda bulunması sebebiyle, bugün İstanbul Ticaret Odası Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde eğitim alan Samsung Akademi öğrencilerinin mezuniyetlerini kutlar, önümüzdeki yıllarda da Samsung Electronics’in Türk toplumuna daha çok katkıda bulunmasını temenni ederim“ dedi.
Samsung Akademi kurulmadan önce bütün laboratuvar ve atölyeleri gezdiğini dile getiren Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner: “Dost ülke Kore Cumhuriyeti’ni de gelişen teknolojileri Türkiye’ye getirdiklerinden dolayı ayrıca tebrik ediyor, bütün Samsung Akademi mezunlarını yürekten kutluyorum.”

Tüketici elektroniğinin dört ana ürün grubu olan mobil cihazlar, beyaz eşya, ses ve görüntüleme cihazları, bilgisayar ve yan ürünleri ile ilgili uygulamalı eğitim verilmesini amaçlayan Samsung Akademi projesi teknik meslek lisesi öğrencilerine yönelik olarak geliştirildi. İstanbul’da ilk yılında 156, ikinci yılında ise 167 mezun veren projede eğitimler, bir eğitim-öğretim yılı boyunca, okul saatleri dışında, 17.00 – 20.00 saatleri arasında, haftada 2 gün, 3’er saat olarak gerçekleşti.

Üç ildeki teknik ve meslek lisesi öğrencilerini son teknoloji ürünlerle ve olanaklarla buluşturarak; Türkiye’nin yakın geleceğine nitelikli ve donanımlı işgücü yetiştirilmesine ön ayak olmayı hedefleyen Samsung, Samsung Akademi programı kapsamında teknik meslek lisesi öğrencilerine ürün teknik özellikleri ve onarımı, müşteri ile iletişim ilkeleri, Samsung servis altyapısı ve hizmet standartları ile ilgili eğitimler veriyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics