İnsan Kaynakları 30 TEMMUZ 2017 / 11:00

Samsung, genç yetenekleri bünyesine katıyor

Samsung Electronics’in “Discover Samsung” ismiyle 2015’ten bu yana devam eden programının 2017 seçim süreci tamamlandı. Kayıtların Mart ayında yapıldığı programa üniversitelerin 4. sınıfında okuyan 3 bine yakın genç başvuru yaptı. Haziran itibariyle başlayan sürecin ardından, üniversiteden yeni mezun 11 genç Samsung Electronics Türkiye’de işbaşı yapmaya hak kazandı. 
İki aşamadan oluşan seçme sürecinde gençler ilk etapta online ortamda sınava girdiler. İkinci aşamada Samsung yöneticileri ile bir araya gelen adaylar, bu yöneticilerin mentorluğu ile kapsamlı proje geliştirme sürecine dahil oldular. İki aylık süreç sonunda finale kalan gençler geliştirdikleri projeleri Samsung’un üst düzey yöneticilerine sunarak, önemli bir deneyim edindiler. Discover Samsung programı detayları www.discoversamsung.net adresinde yerini alırken, programla Samsung Electronics çatısı altında işe başlayan gençlerin hikayelerini www.youtube.com/watch?v=l1v93kIsIOE&feature=youtu.be adresinden izlemek mümkün. Samsung Electronics Türkiye İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Meriç Tunç da, “Discover Samsung programın üçüncü yılında aldığımız 3 bine yakın başvuru Discover Samsung’un gençler tarafından benimsendiğini gösteriyor. Gençlere ve onların fikirlerine verdiğimiz önemden dolayı Discover Samsung ile bu yıl 11 genci Samsung ailesinin parçası yapmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.
 
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN