İnsan Kaynakları 09 TEMMUZ 2013 / 16:41

Şanlıurfa istihdamına katkı

Anadolu’ya yatırım yapmanın aynı zamanda bir sosyal sorumluluk olduğu bilincini taşıyan CMC’nin 15 milyon TL yatırım yaparak hayata geçirdiği Şanlıurfa’daki çağrı merkezi hizmet vermeye başladı. Halen 400 kişinin çalıştığı CMC Şanlıurfa Çağrı Merkezi’nde ilerleyen dönemlerde bin 500 gence istihdam sağlanacak. Çevre ve doğa ile uyumlu, ileri teknolojik altyapıya sahip Şanlıurfa lokasyonunda müşterileri için değer yaratmaya başlayan ilk firmalar ise Digiturk ve Finansbank oldu.

CMC Şanlıurfa Çağrı Merkezi’nde, Tele-Satış, Tele-Pazarlama, Müşteri Hizmetleri, Tahsilat Yönetimi, Teknik Destek ve Sosyal Medya Hizmetleri olmak üzere, müşterilerin ihtiyaçlarına özel çözümler sunuluyor. 220 kadının çalıştığı çağrı merkezinde bu sayının da artması hedefleniyor. CMC Genel Müdürü Tolga Başarır, özellikle kadın çalışan istihdamına önem verdiklerini vurgulayarak, Malatya’da olduğu gibi Şanlıurfa’da da en çok kadın istihdamı sağlayan şirket olmayı hedeflediklerini söyledi. Şanlıurfa’da kalifiye insan gücünün yüksek olduğunu ifade eden Başarır, şu bilgileri verdi:

“Şanlıurfa’daki çağrı merkezimizin hem bölgeye hem de sektörümüze yeni bir soluk getireceğine inanıyoruz. İlk Anadolu yatırımımız olan, 2009 yılında 180 kişiyle hizmet vermeye başlayan CMC Malatya Operasyon Merkezi’mizde 3,5 yıl gibi kısa bir sürede 2000’e yakın çalışan sayısına ulaştık. Malatya’nın en büyük işvereni konumuna geldik. Şanlıurfa’da da bu büyümeyi ve gelişimi oluşturarak şehrin en büyük işvereni olmak istiyoruz.”
ETİKETLER : CMC

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN