İnsan Kaynakları 14 ŞUBAT 2010 / 18:00

SAP iki başkanla yola devam edecek

SAP CEO’su Leo Apotheker’in görevinden istifa etmesi üzerine, Bill McDermott ve Jim Hagemann Snabe eş başkan (Co-CEO) olarak atandı. SAP AG, SAP Mütevelli Heyeti ile CEO Leo Apotheker arasında varılan anlaşma gereğince, Apotheker’in SAP Yönetim Kurulu Üyesi olarak sözleşmesinin uzatılmayacağını duyurdu.
Bu paralelde Bill McDermott, saha organizasyonları başkanı; Jim Hagemann Snabe ise  ürün geliştirme başkanı olarak atandı. Halihazırda her iki başkan da SAP Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapıyor. Bununla birlikte, SAP’nin CTO (Chief Technology Officer)’su Vishal Sikka, SAP Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı. SAP Mütevelli Heyetinin isteği üzerine, SAP’nin kurucu ortağı ve SAP Mütevelli Heyeti’nin Başkanı Hasso Plattner, yeni yapılanmada SAP’nin yeni liderlerine teknoloji ve ürün geliştirme konularında danışmanlık verecek.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN