İnsan Kaynakları 22 TEMMUZ 2012 / 15:25

SAP Türkiye Finans Direktörlüğü’ne Merter Yeniay atandı

Global teknoloji şirketlerinin finans yönetimi alanında 14 yıllık deneyime sahip olan Merter Yeniay, SAP Türkiye Finans Direktörü olarak yeni görevine başladı.
Merter Yeniay, sektörde uluslararası alanda edindiği finans yönetimi deneyimi ve görev yaptığı teknoloji şirketlerinde başarıyla hayata geçirdiği organizasyonel dönüşüm ve  yeniden yapılandırma projeleriyle SAP Türkiye’nin gelecekteki büyümesinde önemli bir rol üstlenecek.
1998 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Merter Yeniay, 1998 - 2002 yılları arasında Arthur Andersen Türkiye organizasyonunda Finansal Denetim Bölümü’nde Denetçi olarak, 2002 - 2006 yılları arasında ise Siemens Business Services Türkiye organizasyonunda Kamu Sektörü Ticari Müdürü olarak çalıştı. 2006 yılından bugüne kadar Fujitsu Türkiye ve Güneydoğu Avrupa Bölgesi Finans Direktörlüğü görevlerini sırasıyla yürütmüş olan Yeniay, SAP’a katılmadan önce Fujitsu Gelişmekte Olan Pazarlar bölgesinde (Doğu Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Hindistan) Birleşme ve Satın Almalar (M&A) Direktörlüğü görevini sürdürdü.
ETİKETLER : Sayı:881

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN