İnsan Kaynakları 18 ARALIK 2011 / 17:34

SAP yüksek öğretim çözümü İstanbul Şehir Üniversitesi’nde

Medyasoft tarafından geliştirilen Türkiye’nin ilk SAP Yükseköğretim Çözümü, İstanbul Şehir Üniversitesi’nde hayata geçirildi. Bilim ve Sanat Vakfı tarafından kurulan İstanbul Şehir Üniversitesi’nde SAP Yükseköğretim Çözümü’nün sağladığı bütünleşik teknoloji ile bilgi paylaşımı, süreçlerde otomasyon ve kurumsal iletişimdeki farklı iş süreçleri, tek bir süreç içinde konsolide edilebiliyor. Eğitim kurumlarının yönetiminde güçlü ve yenilikçi bir bakış açısı getiren bu çözüm sayesinde üniversiteler şeffaf bilgi yönetimine kavuşarak, daha sağlıklı büyüyecek. Akademik deneyim kalitesini artıran Medyasoft SAP Yüksek Öğretim Çözümü, kadroların yönetim için harcaması gereken çabayı azaltarak, verilerin tek bir erişim noktasında toplanmasını sağlıyor. Süreçlerin standardizasyonunu ve esneklik gerektiren yasal düzenlemelere uyumu kolaylaştıran yenilikçi sistem sayesinde üniversiteler; personel yönetimi, öğrenci işleri yönetimi, mali işler, tedarikçilerle ve diğer kurumlarla olan iletişim gibi birçok iş sürecini yürütebiliyor.

Ağır işleyiş ortadan kalkıyor
Medyasoft Genel Müdürü İhsan Taşer konuyla ilgili olarak şunları söylüyor:  “SAP alanındaki bilgi ve birikimimizle geliştirdiğimiz çözümlerle kurumların doğru teknolojiyi doğru yatırımlarla hayata geçirmelerini sağlıyoruz. SAP alanındaki açılımımıza eğitimi de ekleyerek üniversitelerin yönetimine, önemli bir katkı yaptığımıza inanıyorum. Üniversitelerin mevcut BT altyapısında önemli sorunlarla karşı karşıya kaldıklarını biliyoruz. Mevcut sorunlara etkin çözümler geliştirip, olası ihtiyaçları da ekleyerek ‘SAP Yüksek Öğrenim Çözümü’ne ERP’yi bütünleştirip Türkiye’de ilk kez İstanbul Şehir Üniversitesi’nde hayata geçirdik. Bilgi paylaşımını kağıt üzerinden sayısal ortama geçiren, web tabanlı arayüzüyle kullanımı ciddi oranda kolaylaştıran sistem, organizasyonel basamaklar arasındaki raporlamada yaşanan ağır işleyişi de tamamen ortadan kaldırıyor”

Öğrenci bilgilerine tek tıkla ulaşılabiliyor
Hayata geçen projeyle ilgili olarak İstanbul Şehir Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Gökhan Çetinsaya ise “Medyasoft ile birlikte gerçekleştirdiğimiz ‘SAP Yüksek Öğretim Çözümü’, bilgi paylaşımını kolaylaştırırken, kurum içi iletişimi de hızlandırdı. Bu sistem hem akademik hem de idari birimlerimizde eşgüdümlü çalışmayı sağladı. Öğrenci bilgilerine artık tek tıkla ulaşmak mümkün” dedi.
ETİKETLER : Sayı:850

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics