İnsan Kaynakları 22 NİSAN 2013 / 08:21

Sektörün önemli ismi Cenk Serdar tmob’a transfer oldu

Türkiye internet ve mobil sektörünün önemli isimlerinden Cenk Serdar mobil teknoloji dünyasının öncü şirketlerinden tmob’a transfer oldu. 20 yıllık tecrübesini tmob transferi ile birleştirerek sektöre yeni bir dinamizm katmaya hazırlanan Cenk Serdar tmob ailesine, büyüme stratejilerinden sorumlu yönetim kurulu üyesi olarak katıldı. Serdar, şirketin yurtdışı açılımından sorumlu olmakla birlikte bugüne kadar 30’u aşkın markaya mobil uygulama çözümleri sunan tmob’un bundan sonra atacağı adımlarda stratejik danışmanlık verecek.
Birçok şirkette yönetici olarak görev yapan Serdar, Turkcell’de geçirdiği 5 sene boyunca; mobil internet, mesajlaşma, içerik gibi katma değerli servislerden sorumlu olmasının yanı sıra, mobil pazarlama, mobil ödemeler ve mobil imza gibi konularda da öncü iş fırsatları yarattı. Turkcell çatısı altında MapCo, SuperOnline, IXIR’in başında bulunan Serdar, Garanti Bankası ve Volkswagen Group Turkey gibi lider kurumlarda da üst düzey yöneticilik yaptı. 2009 yılında Vodafone Global’e Mobil Ödemeler Direktörü olarak transfer olan Cenk Serdar, tmob’a katılmadan önce ise Vodafone’un bulunduğu 27 ülkede; Veri, İletişim ve İçerik servislerinden sorumlu Bireysel Servisler Direktörü olarak görev yaptı.
Profesyonel iş yaşamı boyunca Türkiye dışında ABD, Hollanda ve İngiltere’de de önemli görevler üstlenen Serdar, tmob’daki yeni görevine ilişkin olarak şunları söyledi: “Mobil teknoloji sektörü hem dünyada hem de Türkiye’de birçok önemli fırsat sunuyor. Ülkenin en iyi ekiplerinden birine sahip olan tmob ile çalışarak bu fırsatlardan en doğru şekilde yararlanmasında bir görev üstlenmekten büyük heyecan duyuyorum”.
Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden mezun olan Cenk Serdar, ABD’de The Wharton School /University of Pennsylvania’da Finans ve Pazarlama alanında MBA yaptı.
ETİKETLER : Sayı:918

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics