İnsan Kaynakları 04 KASIM 2017 / 16:28

Serbest çalışanlar, mikro şirket halini alıyor

İTÜ Çekirdek’in bu yıl 6’ıncısını düzenlediği Big Bang Startup Challenge yarışmasında yarı finale kalan Rimuut, freelance çalışanların idari süreçlerinin profesyonel bir şirket gibi işleyebilmesine imkan sağlıyor. Geliştirdiği escrow tahsilat altyapısı ve çevrimiçi çalışma ortamıyla müşteri tarafının daha güvenli ve pratik çalışmasını sağlayan Rimuut, gelecek dönemde freelance çalışanlarla müşteri arasında eşleşme yapabilmek üzere altyapı çalışmalarına da devam ediyor.
Serbest çalışmak isteyenlerin oranının arttığını ve Türkiye’nin de bu alanda hızla geliştiğini belirten Rimuut kurucu ortaklarından Esen Bulut, “Gelecek dönemde dış kaynak kullanımı ve projeye dayalı sözleşmeli iş gücünün artması bekleniyor. Biz de “açık” ve “esnek” kariyer modellerine sahip olmak isteyenler ve halen bu sistemle çalışanlara avantaj sağlıyoruz. Halen 2 bin 500’ü aşkın freelancer’ımız var ve bu sayının hızla artacağını düşünüyoruz” bilgisini verdi. Bulut, “Bu alanda büyük potansiyel olduğunu ve Türkiye’de bu alanda pazarın büyüyeceğini öngörüyoruz. Bu noktada, freelance çalışanları kurumsal niteliklerle donatarak mikro-şirketlere dönüştüren Rimuut, önemli bir açığı kapatacak” dedi. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN