İnsan Kaynakları 25 TEMMUZ 2010 / 18:00

Sertifika şartları zorlaşıyor

CCIE (Cisco Certified Internetwork Expert), Cisco’nun ağ teknolojileri konusunda en üst seviye sertifika programı. 2005’ten beri yürürlükte olan CCIE R&S v3.0 sınavını geçerek CCIE R&S sertifikası alan dünyada yaklaşık 26400, Türkiye’de ise yaklaşık 80 kişi vardı.
Ekim 2009’da yenilenen, CCIE R&S v4.0 olarak adlandırılan yeni sertifikasyonun ise standartları çok yükseltildi. Ekim 2009’dan bugüne dünyada yaklaşık 50 kadar kişi CCIE R&S v4.0 sınavını geçerek sertifikasını almaya hak kazandı. Bu kişilerden biri ve Türkiye’deki ilk CCIE R&S v4.0 sertifikası sahibi ise AcademyTech’in Genel Müdürü Özcan Yıldız oldu.
CCIE sertifikasyonu, dünya genelinde ağ teknolojileri alanında en yüksek seviye olarak görülüyor. CCIE sertifikasına sahip kişiler ise dünyanın önde gelen telekomünikasyon ve iletişim şirketlerinde çok yüksek ücretlerle görev alıyor. Hatta pek çok batı ülkesi bu tip üst düzey sertifikasyona sahip kişilere hemen oturma/çalışma izni ve vatandaşlık veriyor.

Öğrenciler CCIE sınavlarını geçebiliyor
Özcan Yıldız’ın Haziran ayında Türkiye’nin ilk CCIE R&S v4.0 sertifikasyonuna sahip kişi olmasından sonra Türkiye’den CCIE R&S v4.0 sınavını geçen ikinci kişi de Özcan Yıldız tarafından AcademyTech Cisco laboratuvarlarında sınava hazırlanan Burak Bıçakhan oldu. Özcan Yıldız, “AcademyTech olarak Cisco konusunda yaptığımız yatırımların karşılığını önce AcademyTech Cisco Learning Partner olarak atanması ardından da CCIE R&S v4.0 konusundaki başarımızla almış olduk. İlk açtığımız CCIE eğitimi sonrasında benim ve Burak Bıçakhan’ın yanı sıra diğer öğrencilerimiz de Ağustos ayında CCIE sınavlarına girecekler ve umuyoruz ki diğer arkadaşlarımızda bizler gibi sınavı başarı ile geçecekler” dedi.
bthaber@interpromedya.com.tr
ETİKETLER : Sayı:781
YORUMLAR
Murat Tekeli 06 EKİM 2010 / 17:35 0 0
Hocam beyninize saglik.
Cok mutlu oldum ve gurur duydum..Sizlere seviyoruz. Ogrenciniz Murat Tekeli..

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics