İnsan Kaynakları 29 AĞUSTOS 2010 / 18:00

Sertifikalı ağ uzmanı olmak için yeni fırsat

ZyXEL, ağ teknolojileri alanında eğitim alarak BT sektöründe kariyer yapmak isteyenlere ücretsiz çevrimiçi eğitimler sunuyor. ZyXEL Eğitim Merkezi tarafından son kullanıcılara yönelik, ücretsiz olarak sunulan ZCNP (ZyXEL Sertifikalı Ağ Uzmanı) sertifika programı, veri ağları konusundaki en yeni teknolojileri esnek bir şekilde ve kendi ihtiyaçları doğrultusunda öğrenmek isteyen kişiler için hazırlandı. ZyXEL’in Türkiye’de ilk kez sunacağı bu eğitimler, ağ ve iletişim teknolojileri alanında kariyer yapmak isteyenlere fırsatlar sunuyor.
ZCNP eğitimi, özellikle üniversitelerin mühendislik bölümü öğrencileri ya da teknik lisedeki öğrencilerine yönelik. Dolayısıyla üniversitede istediği bölüme giremeyen gençlere yeni fırsatlar sunmayı hedefliyor. Program sadece ZyXEL ürünlerine özel değil, ağ bilgilerinin aktarılmasına ve uygulama deneyimi kazandırılmasına odaklanıyor. Bu eğitimlerde veri iletişimi, temel teknolojiler ve bu kapsamdaki örnek ürünler hakkında gençlerin detaylı eğitim almalarına olanak tanınıyor. Eğitimdeki teknik İngilizce ise sadece ve öğrencilerin okullarda öğrendiği İngilizce eğitimiyle kolaylıkla anlayabilecekleri ve teknik İngilizcelerini de geliştirmelerine katkı sağlayacak düzeyde.

Yeni programlar yolda
Aşamalı olarak ilerleyecek sertifika programı ile çalışmalarına başlayan ZyXEL Eğitim Merkezi, ilerleyen dönemde ZCNE (ZyXEL Sertifikalı Ağ Mühendisi) ve sonra da ZCNT (ZyXEL Sertifikalı Ağ Eğitmeni) sertifika programları ile eğitimlerinin kapsamını genişleterek üç bölümde birden faaliyet gösterecek. ZCNE eğitim programı ZyXEL satış şirketlerindeki destek mühendislerine ya da bu alanda kariyer yapmak isteyen mühendislere yönelik. ZCNT ise eğitmenler ve ZyXEL iş ortaklarındaki destek mühendislerine yönelik olarak sunuluyor.
Eğitimi tamamlayan ve sınavları başarıyla geçenler ise ZCNE eğitimi ile sertifikalı ağ mühendisi ve ZCNT eğitimi ile sertifikalı ağ eğitmeni olacak. Katılımcılar bu programların hepsinden sertifika alma hakkına sahip oldukları gibi dilerlerse sadece ilk programa katılarak sadece sertifikalı ağ uzmanı da olabilecek.
Bu eğitimler sertifika alanlara, KOBI düzeyindeki bilişim şirketlerinde teknik personel, kurumlara çözüm danışmanı, eğitmen ve her sektörde bilgiişlem personeli olarak çalışabilme olanağı sunuyor. Ayrıca uygulanılan bu programlar, sertifika sahibi kişilerin iş başvurularında tercih edilmelerini de öncelik sağlayacak noktada bulunuyor. ZCNP Sertifikalı Ağ Uzmanlığı hakkında bilgiye http://education.zyxel.com.tr adresinden ulaşılabiliyor.
ETİKETLER : Sayı:786
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN