İnsan Kaynakları 30 TEMMUZ 2016 / 16:57

Sıcak havada işler ofis dışına aktı

Havaların ısınmasıyla birlikte ofislerden uzaklaşarak dışarıda çalışmayı tercih edenler, ayrıca tatilde de iş takibi yapmak isteyenler taşınabilir şarj cihazları, dizüstü bilgisayar çantaları ve kılıf gibi ürünleri tercih ediyor. Ofis marketi Ofix.com’un verilerine göre, adaptör şarj kablolarının yılın ilk 6 ayında satış rakamları bir önceki yıl aynı döneme göre 5 kat arttı. Çanta ve kılıfların artış oranı 4 kat olurken, taşınabilir şarj cihazlarının satışları ise yaklaşık 2 kat arttı.
Özel sektördeki çalışma eğilimlerini izlediklerini belirten Ofix Teknoloji Kategori Müdürü Burak Duru’ya göre, dönemsel olarak bazı ürünlerdeki talep artışı ile ürün yelpazeleri de farklılaşıyor. Bunun bir örneği olarak, yaz aylarında uzun bayram tatillerinde iş takibini bırakmak istemeyenler ile şehir dışında ya da ofis dışında çalışmak isteyenlerin aynı ihtiyaçlara yöneldikleri görülüyor. Duru, yılın ilk 3 ayı ve yaz aylarının başlangıcını içine alan ikinci 3 ayda adaptör ve şarj kabloları siparişlerinde yüzde 140, çanta ve kılıf siparişlerinde yüzde 180, taşınabilir şarj cihazlarında ise 2 kata yakın artışa dikkat çekti. Burak Duru, şu yorumu yaptı:
“Bu trendin önümüzdeki dönemde artışa geçeceğini düşünüyoruz. İnsanlar daha özgür çalışabilecekleri bir ortam arıyor, kendi tercihlerine göre tasarladıkları çalışma modelinde daha verimli olduklarını ifade ediyor. Bu nedenle mobil çalışma ortamını daha rahat kılacak farklı ürünleri araştırmayı ve online marketimize dahil etmeyi planlıyoruz.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics