İnsan Kaynakları 09 EYLÜL 2017 / 17:37

Sinem Altuncu, EUROGIA2020 Başkanı oldu

Ödeme teknolojileri şirketi Cardtek’te Ar-Ge ve İnovasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenen Sinem Altuncu, EUROGIA2020 Başkanı seçildi. Avrupa Birliği (AB) EUREKA programı çatısı altında enerji teknolojilerini geliştirme hedefiyle kurulan EUROGIA2020 programı, Türkiye’nin de içinde bulunduğu 20 Avrupa ülkesi tarafından destekleniyor. Altuncu’nun liderliğinde EUROGIA2020, üye ülkelerde karbon ayak izini düşüren ve yeni nesil enerji kaynaklarını teknoloji ile destekleyen projelere odaklanacak.
EUREKA, 1985’te Türkiye’nin de içinde bulunduğu 19 Avrupa ülkesi ve AB Komisyonu tarafından uluslararası işbirliğini artırma amacıyla kuruldu. Kurumların, araştırma merkezlerinin ve üniversitelerin uluslararası işbirliğini sağlayarak, üye ülkelerin rekabet gücünü artırmak ve ortak gelişimi teşvik etmek amacıyla çalışan ağın üyesi sayısı bugün 43’e ulaştı. 2011 yılından bu yana EUREKA ağında aktif rol alan Cardtek ise 2015 yılında yönetim kurulu seviyesinde EUROGIA çalışmalarına dahil oldu. Şirket, 25’i aşkın ülkede, 150’den fazla müşterisine sunduğu ödeme sistemleri hizmetleriyle edindiği know-how’ı EUROGIA ağının gelişimi için kullanıyor.
Bu yeni görevi ile EUROGIA2020’nin enerji teknolojileri alanındaki çalışmalarına liderlik edecek olan Sinem Altuncu, iş hayatına Interbank’da başladı, bankacılık kariyerinin son 6 yılını Citibank’da Şube Müdürü, Yatırım Başkanlığı gibi çeşitli görevler üstlenerek geçirdi ve 2010 yılından bu yana Cardtek yönetiminde yer alıyor. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN