İnsan Kaynakları 13 KASIM 2013 / 14:23

Software AGTürkiye yeni Başkan Yardımcısı Nil Bağdan oldu

Avrupa’nın ilk yazılım şirketi Software AG, HP ve Oracle gibi lider teknoloji şirketlerinde üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunmuş Nil Bağdan’ı Software AG Türkiye’nin yeni Genel Müdür ve Başkan Yardımcısı olarak atadı.

Veri saklanması, programlanması ve paylaşımı konularında edindiği 40 yılı aşkın deneyimi ile günümüz kurumsal şirketlerinin veri odaklı paylaşım, entegrasyon, süreç yönetimi ve büyük veri taleplerini karşılayan Software AG’nin Türkiye ofisi, yeniden yapılanma sürecine girdiği şu günlerde, Başkan Yardımcısı olarak görevine başlayan Nil Bağdan ile yola devam etme kararı aldı.

2010 yılından bu yana HP Yazılım Ülke Müdürü olarak görev yapan Nil Bağdan, 1 Kasım 2013 itibarıyla Software AG’nin Türkiye ofisinde oluşturacağı güçlü satış, teknik ve danışmanlık kadrosuyla, kurumsal müşterilere iş süreçleri yönetimi, entegrasyon ve büyük veri yönetimi alanında Software AG’nin yeni ürün portföyü ile çözümler sunmaya başlayacak.

Nil Bağdan kimdir?
BT ve yazılım sektöründe 17 yıllık pazarlama, satış ve yöneticilik deneyimine sahiptir. 1996-2010 yılları arasında Oracle Türkiye’de çalıştığı süre içerisinde, başta telekomünikasyon sektörü olmak üzere pek çok sektörde satış deneyimine sahip olan Nil Bağdan, son olarak Türk Telekom Grubu, Turkcell Grup ve Vodafone’dan sorumlu Satış Direktörlüğü görevini yürüttü.

2010-2013 yılları arasında HP Yazılım Grubu Ülke Müdürlüğü görevini üstlenen Nil Bağdan, başta telekomünikasyon, finans, sigorta, kamu ve servis sektörleri olmak üzere HP’nin bu sektörlere yönelik yazılım ve hizmet ekiplerini yönetti.

ERP, CRM, BT altyapı yönetimi, güvenlik, veritabanı, entegrasyon, kurumsal mimari, uygulama geliştirme araçları, bulut ve iş zekası alanlarında satış tecrübesine sahip olan Nil Bağdan, aynı zamanda takım oluşturma, ekip yönetimi, yüksek performanslı ekipler ile çalışma, müşteri ilişkileri yönetimi, stratejik planlama ve iş ortakları yönetimi konularında da deneyim sahibidir.

Nil Bağdan 1997 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics