İnsan Kaynakları 28 OCAK 2013 / 08:20

StilSOS’a Galata İş Melekleri’nden yatırım

Galata İş Melekleri (GBA), Türkiye’deki sezon ürünleri satan e-ticaret siteleri için bir moda vitrini ve sosyal alışveriş platformu olan StilSOS’a yatırım yaptı. 14 GBA üyesi, StilSOS’a 230 bin dolar yatırım kararı aldı.
Sosyal alışveriş platformu StilSOS, Girişimci Reyhan Baylan tarafından Temmuz 2012’de kuruldu. Kuruluşundan bu yana 6 aylık kısa bir zaman içerisinde internet dünyasının devleri ile işbirliği halinde olan ve StilSOS, Aralık ayında Facebook tarafından sosyal alışveriş başarı hikayesi olarak seçildi ve incelendi.
StilSOS, 40 mağaza ve 100 bin çeşit ürünü bir kategori sistemi altında sergileyerek, kullanıcıları ürünün satıldığı siteye yönlendiriyor. Kullanıcılar kendi profillerini oluşturarak StilSOS üzerinden, markaları, kişileri ve mağazaları takip edebiliyor, kombin oluşturup bunları oylayabiliyor. Böylelikle birlikte çalıştığı e-ticaret sitelerine doğru ve alışveriş potansiyeli yüksek olan kişileri getiriyor.
Galata İş Melekleri Başkanı Emre Kurttepeli, dernek üyelerinin yatırım kararlarını, StilSOS’u, kullanıcılarıyla birlikte gelişen, sosyal özellikleri ile farklılaşan, çevrimiçi alışveriş yapmak isteyenlerin ilk durağı olarak gördüklerini ve bu yaklaşımın ve girişimcinin kendilerini etkilediğini belirtiyor. Kurttepeli, StilSOS’un gün geçtikçe artan kullanıcı kitlesinin, hem beğendiği marka ve siteleri hem de diğer kullanıcı ve tasarımcıları takip ettiğini ve aynı Facebook gibi onların aktivitelerini görüntüleyebildiğini söylüyor. Böylelikle organik bir sosyal moda içeriğinin ortaya çıktığına dikkat çeken Kurttepeli, StilSOS’un moda Facebook’u olarak farklılaştığına dikkat çekti.
StilSOS’a prestijli ödül
StilSOS, Avrupa Melek Yatırımcılar Ağı’nın (EBAN) 17-18 Ocak 2013 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilen 11. Kış Zirvesi’nde önemli bir başarıya imza attı. Etkinlik kapsamında, Avrupa genelinde seçilen 6 internet girişiminden biri olarak bir sunum gerçekleştiren StilSOS, diğer girişimleri geride bırakarak birincilik ödüne layık görüldü.
ETİKETLER : Sayı:906

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
ETKİNLİKLER