İnsan Kaynakları 23 NİSAN 2011 / 01:13

Sürdürülebilir kalkınma için kurulan akademiye ilgi büyük

Sürdürülebilirlik alanında faaliyet gösteren Odak  Kurumsal’ın bir girişimi olan  “Sürdürülebilirlik Akademisi”nin özel sektör, kamu sektörü, sivil toplum kuruluşları ve akademisyenlerin işbirliği ile Yeşil İş Dünyası deneyimlerinin de paylaşıldığı bir platform olması  amaçlanıyor. Sürdürülebilirlik Akademisi “sürdürülebilir gelecek” için BÜMED’de UNDP tarafından konunun uzmanları ile verilen tam günlük eğitim ile kapılarını katılımcılara açtı.
GYİAD ve UNDP’den uzman isimlerin konuşmacı olarak katıldığı “Sürdürülebilirlik Akademisi” ilk programının ana başlıkları düşük karbon ekonomisine yerel geçiş, enerji verimliliği, sürdürülebilir kalkınma, düşük karbon ekonomisinde çevre politikaları, yeşil iş ve yeşil büyüme oldu.
“Sürdürülebilirlik Akademisi” programının açılış konuşmasını yapan GYİAD Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Eczacıbaşı, sürdürülebilir iş dünyasının çok önemli sorumlulukları olduğunu ifade etti.
UNDP Çevre ve Sürdürülebilir Kalkınma Programı Yöneticisi Dr.Katalin Zaim konuşmasında sürdürülebilir kalkınma, düşük karbonlu büyüme, yeşil büyüme ve yeşil işin önemini paylaştı.
Sürdürülebilirlik Akademisi ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.surdurulebilirlikakademisi.com dan ulaşılabilinir.
ETİKETLER : Sayı:818

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics