İnsan Kaynakları 17 EYLÜL 2013 / 23:44

Symantec'te yeni isim

Symantec'in Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Satış ve Pazarlama Operasyonları Başkan Yardımcısı Huw Owen oldu.
“Global şirketlerin gelirlerinde önemli rol oynayan EMEA bölgesi, Symantec için de büyük önem teşkil eden bir bölge konumunda. Sektör deneyimimi, daha önce Symantec’te çalıştığım dönemde edindiğim gözlemlerle de birleştirerek, uzun soluklu bir strateji yürütmek, yeni girilecek kritik pazarlara ilişkin dinamikleri en etkin şekilde uygulamak ve başarılı dönüşümümüzdeki ilerlemeyi sürdürmek adına sabırsızlık duyuyorum. “Buradaki fırsatın büyüklüğünün farkındayım, o nedenle Symantec’e geri döndüğüm için heyecanlıyım.”
Huw Owen iki yıldır Global Telecoms Business tarafından küresel telekomünikasyon sektörünün prestijli “Top 40 under 40” listesine alınıyor. Owen’ın ismi aynı zamanda hızla büyüyen mobil pazarlar uzmanı olarak da medyada sıkça yer alıyor. Owen’ın atanmasıyla beraber, Symantec’in bölgedeki her bir pazar segmentinden farklı müşterileri portföyüne katması, pazar fırsatlarını geliştirmesi ve etkili pozisyonunu korumasına yönelik çalışmalar hız kazanacak.
Symantec Corp. EMEA Kıdemli Başkan Yardımcısı Matthew Ellard “Çok önemli bir lideri daha tekrar aramızda, organizasyonun yeni yolcuğunun bir parçası olarak görmekten mutluluk duyuyorum” dedi. “Huw ekiple mükemmel bir uyum sağladı. İş hedeflerimize ulaşmak için onun satış ve pazarlama sektöründeki engin bilgi ve vizyoner bakış açısından faydalanmayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Huw ayrıca, bizi ileriye taşımak üzere çok değer verdiğimiz kanal stratejisinde de de olağanüstü bir birikime sahip.”
Symantec’e katılmadan önce Owen, Good Channel Business’ı katlanarak geliştirdiği ve şirketi İskandinavya, Benelüks, Orta Doğu gibi yeni coğrafyalara taşıdığı Good Technology şirketinde EMEA Başkan Yardımcılığı ve Genel Müdürlük görevlerini yürütüyordu. Owen kanal deneyimini Good Technology’de EMEA satışlarından sorumlu başkan yardımcısıyken yönettiği girişken/agresif büyüme stratejisiyle geliştirdi. Öncesinde ise Lenovo’da EMEA hizmet satışları ve pazarlamadan sorumlu direktör olarak tüketiciye yönelik global hesapları yöneten Owen, EMEA operasyonlar ekibinin bir üyesiydi ve hizmetler kapsamındaki kâr ve zarar finansal duyularında (P&L) tam yetki sahibiydi. Hun Owen aynı zamanda VERITAS ve Fujitsu’da üst düzey pozisyonlarda yer almasının yanı sıra, Symantec EMEA’da kıdemli direktör olarak da görev yaptı.
ETİKETLER : Symantec

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics