İnsan Kaynakları 07 ŞUBAT 2016 / 06:52

Takımı kurdular, oyuna hazırlar

Girişimciler Hakan Baş ve Kaan Karamancı, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hızla büyüyen e-Spor sektörüne yaptıkları yatırımla SuperMassive isimli rüya takımı kurdular. SuperMassive, tüm dünyada günde 20 milyonu aşkın kişi tarafından oynanan ve dünya finali de yaklaşık 30 milyon kişi tarafından canlı izlenen League of Legends e-Spor ligine giriş yaptı. Yale Üniversitesi mezunu, Peak Games ve Lidyana kurucu ortağı Hakan Baş ile Massachusetts Institute of Technology (MIT) mezunu, Gram Games kurucu ortağı Kaan Karamancı ortaklığında kurulan takım, transferlerle bu rüya takımını oluşturdu. Onur Aksu’yu danışman olarak ekibe katan SuperMassive, son olarak ligin yıldızı “Naru” lakaplı Koray Bıçak’ı transfer etti. 

e-Spor’un küresel bazda hızlı yükselişine işaret eden Hakan Baş’a göre, 2015 yılında küresel pazar büyüklüğü yılda 252 milyon dolara ulaşan e-Spor’un Türkiye’de takipçi sayısı her geçen gün artıyor. Takım danışmanı Onur Aksu’ya göre ise e-Spor’da diğer ülkelerin seviyesine gelmek için, bu alanda belli yatırımların yapılması gerek ve SuperMassive de bu vizyonda kurulmuş bir takım. Kaan Karamancı, SuperMassive’in 2016 hedeflerini şöyle anlattı:

“Her biri kendi alanında yıldız oyunculara sahibiz. Thaldrin, Fabulous, Dumbledoge, Stomaged, Achuu ve Naru gibi güçlü oyuncuları kadromuza kattık. Amacımız, Türkiye LCS Kış ve Yaz Şampiyonluğu’nu elde etmek. Bunun yanında, uluslararası turnuvalarda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics