İnsan Kaynakları 09 ARALIK 2013 / 08:20

Tansu Yeğen Samsung Electronics’te

Bilişim sektörünün yakından tanıdığı bir isim olan Tansu Yeğen, Kasım ayı itibariyle Samsung’un Kurumsal ve KOBİ pazarına yönelik çalışmalarını yönetmek üzere, Samsung Electronics Türkiye Kurumsal Çözümler Direktörü olarak görevine başladı.
1991 yılında profesyonel çalışma hayatına Digital Equipment’ta BT uzmanı olarak başlayan Tansu Yeğen; kariyerine 1994 - 1998 yılları arasında Hewlett Packard Türkiye’de satış ve pazarlama müdürü olarak devam etti. 1998 yılında Microsoft’a transfer olan Yeğen, yedi yıl boyunca çalıştığı şirkette genel müdür yardımcısı pozisyonuna atandı. Yeğen daha sonra 2005 - 2007 yılları arasında Apple IMC Genel Müdürü olarak görev yaptı. Yeğen, Samsung Electronics Türkiye’ye katılmadan önce; Turkcell Ukrayna ve Almanya CEO’su, Turkcell Belarus Yönetim Kurulu Üyeliği ve son olarak da IBM Türkiye Stratejilerden Sorumlu Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu.
1985 yılında Alman Lisesi’ni bitirmesinin ardından, Boğaziçi Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olan ve Marmara Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamlayan Yeğen; bugüne kadar ulusal ve uluslararası şirketlerde önemli pozisyonlarda çalıştı.
ETİKETLER : Sayı:949