İnsan Kaynakları 04 MAYIS 2015 / 10:20

Teknolojik uygulamalar öğrenmeyi kolaylaştırıyor

Dünyada 11 milyondan fazla kişinin kullandığı sayısal İngilizce eğitim platformu LinguaLeo’nun CEO’su Dmitry Stavisky, 18 Nisan’da İstanbul’da düzenlenen Uluslararası Eğitim Teknolojileri Konferansı EdTechIst’te, İngilizce eğitiminde teknolojinin rolünü katılımcılarla paylaştı. İngilizce bilmenin günümüzde vazgeçilmez hale geldiğini ifade eden Stavisky, teknolojik uygulamaların kullanıcıların motivasyonunu artırarak İngilizce öğrenmeyi kolaylaştırdığına dikkat çekti. Stavisky, online eğitim sektörü adına Türkiye’nin büyük potansiyele sahip olduğunun da altını çizdi.

Online dil eğitimi katlanarak büyüyecek

Zahmetli, yeterince ilgi çekici olmayan ve pahalı yöntemlerin aksine, teknolojik uygulamaların kullanıcıların motivasyonunu artırarak İngilizce öğrenmeyi kolaylaştırdığına işaret eden Stavisky, şu bilgileri verdi:

“İngilizce konusunda en ileri ülkeler Orta Avrupa ülkeleri. Türkiye ise Kuzey Afrika ülkeleri ile birlikte alt sıralarda yer alıyor. Bu durum Türkiye’de birçok kişinin küresel rekabette geri planda kalmasına yol açıyor. İngilizce eğitimi dünyada 36 milyar dolarlık bir alan. Şu anda bunun sadece 1,8 milyar dolarlık bölümünü oluşturan online eğitimin 2018’de iki kat artarak 3,1 milyar dolara yükseleceği tahmin ediliyor. Sıralamada Çin, dijital eğitim uygulamalarının en fazla kullanıldığı ülke. Türkiye ise büyük potansiyel barındırıyor. Ayrıca akıllı telefonlar ve internet erişiminin yaygınlaşması, açık kaynak teknolojisi ve oyun endüstrisi, İngilizce eğitiminde yeni olanaklar yaratıyor. LinguaLeo da, oyun mekaniğiyle kurgulanmış ve kişiselleştirilmiş içerikleriyle, farklı ilgi alanlarına özel kurslarıyla, öğrencilerin İngilizceyi eğlenerek öğrenmesini ve interaktif bir ortamda pratik yapabilmesini sağlayan bir platform.”
ETİKETLER : 1020
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN