İnsan Kaynakları 27 KASIM 2016 / 16:44

Teknoparkların önemi git gide artıyor

Yıldız Teknik Üniversitesi Yıldız Teknopark; iş dünyasında Ar-Ge faaliyetlerini yürütmek isteyen girişimci ve akademisyenleri, yatırımcılar ile buluşturuyor. Birçok yenilikçi iş fikrini bir araya getiren Yıldız Teknopark, Yıldız Kuluçka'yı da girişimcilerin hizmetine sunarak, ekosistemi büyütmeyi hedefliyor. Yıldız Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Mesut Güner, teknoparkların önemini şöyle anlattı: 
“Teknoparklar; girişimcilere, üniversitelere ve ülke ekonomisine sağladıkları katkılardan ötürü 2023 hedeflerine ulaşmada lokomotif haline geldiler. Türkiye’nin en kapsamlı ve büyük kuluçkası olan Yıldız Kuluçka henüz kurulma aşamasında olan veya gelişmekte olan şirketlerin, yenilikçi fikirlerini hayata geçirebilecekleri ortamı sağlayarak, hedeflerine ulaşmalarına destek oluyor. Yıldız Kuluçka bir girişimcinin ihtiyaç duyabileceği pek çok şeyi sunan ve başarıya ulaşmasında hızlandırıcı rolü görecek en kapsamlı adres. Yıldız Teknopark, toplam 11 binada 125 bin m2’lik alanda hizmet verirken, Ar-Ge ofislerinde 380’den fazla firmada 7 binden fazla Ar-Ge ve yazılım personeline ev sahipliği yapıyor. Bunlardan 100’ü kuluçkada. Aralarında ulusal ve uluslararası hibe desteklerden faydalanan NASA tarafından da kullanılacak olan “Dokunma Hissine Sahip Yapay Deri" ile HTMSS yüksek teknoloji firması, "Genetik işletim sistemi ve DNA kodlama dili" geliştiren GEEN Biyoteknoloi, "Üç boyutlu yazıcı" projesine sahip Katı Hal gibi birçok kuluçka firması var. Bu yıl 4 girişim yüksek değerlemeler ile yatırım alırken, yakın zamanda 1 girişim daha yatırım alacak.” 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN