İnsan Kaynakları 29 MART 2011 / 00:59

Telefon şarjı hep unutuluyor!

yenibiris.com’un yaptığı bir anket; evde ve ofiste en çok nelerin unutulduğunu ortaya koydu. Araştırmanın ilginç bir sonucu da, bilgisayar başında çalışanların hatırlatma aracı olarak geleneksel yöntemleri kullanması. Söz konusu araştırmaya göre, hem evde hem de işyerinde en çok unutulan eşya telefon şarjı. Yaklaşık 6 bin 800 kişinin katıldığı ankette telefon, şarj aleti, USB bellek, anahtar ve ilaç seçenekleri arasında yüzde 60 ile ofiste, yüzde 30 ile de evde en çok unutulan eşyalarda şarj cihazı açık ara önde. Günümüz iş hayatının vazgeçilmezi olan USB bellek de hem evde hem de ofiste en çok unutulan eşyalar arasında ikinci sıraya yerleşiyor. Telefonun evde unutulma oranı ise ofiste unutulma oranına göre daha yüksek.
Ankette öne çıkan bir seçenek de ilaç. Ofiste ilacını unutanların oranı, evde unutanlara oranla daha fazla. Tüm bu gündelik eşyalara kıyasla en az unutulan eşya ise anahtar. Araştırmaya göre, ofiste ve evde anahtarı unutanların oranı yüzde 12.
Günlük ofis çalışmalarını planlamada ve yapılması gerekenleri hatırlama konusunda en çok kullanılan araç ise yüzde 36 ile yapışkanlı ufak not kâğıtları. Bunu, yüzde 31 ile notlarını deftere ya da ajandaya yazmayı tercih edenler izliyor.Ofis çalışanları, gündelik işlerde teknolojiden yararlanmak yerine, klâsik yöntemleri kullanmayı tercih ediyor. Cep telefonu ve bilgisayarın hatırlatıcılarını kullananların oranı sadece yüzde 16’da kalıyor.
ETİKETLER : Sayı:814
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN