İnsan Kaynakları 22 HAZİRAN 2015 / 06:31

Telekom sektörüne yetkin İK

Alcatel-Lucent, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ile detaylı ve sistematik bir sertifikasyon programını, Service Routing Certification (SRC) yapısını hayata geçirdi. SRC Programı, telekom şirketleri ya da büyük ölçekli firmaların IP/MPLS şebekelerinin tasarım, entegrasyon, işletme benzeri faaliyetlerinde yer alan veya almak isteyen mühendislerin ihtiyaç duyacağı tüm teknik konuları kapsayacak bir eğitim programı olarak geliştirildi. İşbirliği ile İTÜ, Alcatel-Lucent SRC Programı ile büyük ölçekli ve karmaşık IP şebekelerinin tasarımını da içeren gelişmiş IP/MPLS teknoloji eğitimlerini vermeye başladı. Bu kapsamda İTÜ’nün Maslak Kampüsü’nde verilen eğitimlerin ilk programı Şubat-Mart 2015 döneminde başarıyla tamamlandı. Programın yeni döneminde farklı sertifikalar için farklı eğitim programları sunuluyor.

Staj fırsatı da var

Alcatel-Lucent ve İTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı işbirliğiyle ilk etapta NRSI ve NRSII sertifikasyonları kapsamında verilen eğitimler farklı deneyim, ihtiyaç ve hedeflere sesleniyor. Söz konusu yapı toplam 13 farklı eğitimden oluşan 5 sertifika seçeneği sunuyor. Özellikle Elektrik-Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği bölüm öğrencilerinin ilgi gösterdiği program, tüm öğrencilerin katılımına açık olarak ve öğrencilere özel ücretlerle sunuluyor. Eğitime katılan öğrencilerin bazıları, aynı zamanda Alcatel-Lucent staj programına yaz döneminde dahil olabiliyor. Verilen sertifikalar, eğitim içeriği ve ücretler www.src.itu.edu.tr/  linkinden takip edilebiliyor.

Alcatel Lucent Teletaş Genel Müdürü Önder Sönmez de şu detayları paylaştı:

“SRC Sertifikası kapsamında verdiğimiz eğitimlerle telekom sektöründeki yetişmiş insan ihtiyacını karşılamayı, bu alanda eğitim alan öğrencileri ve ilgili her çalışanı daha yetkin hale getirmeyi hedefledik. Bu eğitimleri alan öğrenciler büyük servis sağlayıcı şebekelerinde kullanılan çözümleri ve teknolojileri daha yakından öğrenerek aldıkları sertifikalarla kariyerlerinde avantajlar elde edecek.”
ETİKETLER : 1027

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics