İnsan Kaynakları 07 EKİM 2012 / 16:40

Teradata Türkiye’ye Londra’dan transfer

Veri madenciliği, veri ambarı ve ileri veri analitiği teknikleri alanlarındaki deneyimi ile dikkat çeken, son olarak Ernst & Young LLP Londra’da görev yapmakta olan Filiz Türkoğlu, Teradata Türkiye Proje Lideri olarak atandı.
Lisans ve yüksek lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan Filiz Türkoğlu, profesyonel kariyerine aynı üniversitede Araştırma Görevlisi olarak başladı. Sonrasında Turkcell’de Yazılım Mühendisi ve İş Zekâsı Sistemleri Bölümü’nde analist olarak görev alan Türkoğlu, Teradata Türkiye ekibine katılmadan önce, Ernst & Young LLP Londra’da Usulsüzlük İncelemesi ve Uyuşmazlık Danışmanlığı Bölümü’ne bağlı veri analitiği takımında danışman unvanıyla görev yapmaktaydı. Veri madenciliği, veri ambarı ve ileri veri analitiği teknikleri konusunda kapsamlı deneyimi ile dikkat çeken Türkoğlu’nun, yapay zekânın bir kolu olan ‘Doğal Dil İşleme’ konusunda uluslararası alanda yayınlanmış makaleleri bulunuyor.
ETİKETLER : Sayı:891
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN