İnsan Kaynakları 07 ŞUBAT 2016 / 12:45

TESİD’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yarman

Türk Elektronik Sanayicileri Derneği (TESİD) tarafından bu yıl 14’üncüsü düzenlenen “TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri”, FMV Işık Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen törenle sahiplerini bulurken, FMV Işık Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve İstanbul Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sıddık Yarman da TESİD’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi. “Ülkemizin orta gelir sendromundan kurtulmasının temel prensibi; ileri teknolojilerde katma değer üretmek” yorumunu yapan Prof. Dr. Sıddık Yarman’a göre, bu konularda katma değer sağlamak ise ciddi ürünler tasarlayıp, araştırmalar yapıp ve bu tasarımların prototiplerini ortaya koyup dünyaya tanıtmakla, bunların seri üretimini gerçekleştirmekle olabilir. Yarman, sözlerine şöyle devam etti:

“Dünya pazarlarında tutunmak sadece girişimcinin yapabileceği bir iş değil. Bu atılımı sağlayabilmek için üç temel ayağımızı sağlamlaştırmak gerekiyor. Bu ayaklar; siyasi, finansal ve askeri güç noktaları. Dünyanın bir parçası olabilmek için bu unsurların sürekliliğini sağlamalıyız. TESİD olarak Türkiye’deki katma değeri yükseklere çekmek, dünyaya yayılmak zorundayız. Türkiye’deki elektronik sektörünün başarısını artırmak için büyük gayretler sarf etmemiz gerek. Şirketlerimize, üretkenliklerini artırmak için gerekli desteği sağlamamız önemli. TESİD olarak görevimiz; ülkemizdeki ileri teknoloji üreten şirketlerin menfaatlerini gerek devlet nezdinde, gerekse uluslararası platformlarda en iyi şekilde korumak.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN