İnsan Kaynakları 06 MAYIS 2017 / 10:03

Tink, BT uzmanlarını yetiştirecek

Türkiye’nin bilgi ve iletişim teknolojilerinde uzman ilk ve tek özel meslek lisesi zinciri Teknoloji ve İnsan Kolejleri (Tink), ilk kampüsünü Sancaktepe’de açtı. TEOG sınavlarının açıklanmasının ardından bu yıl ilk öğrencilerini kabul edecek olan okul, geleceğin gözde meslekleri için gereken uzmanları yetiştirmeyi hedefliyor. Teknoloji ve İnsan Kolejleri, 2017 – 2018 eğitim yılına öğrenci kabul edecek ilk kampüsünü hizmete açtı. Geleceğin gözde meslekleri için insan kaynağı yetiştirecek, 9. sınıftan 11. sınıfa kadar öğrenci alacak olan Tink için erken kayıt süreci de başladı. Detaylı bilgi ve ders programı hakkında bilgiler ise www.teknolojiveinsankoleji.com adresinde yer alıyor.
Sancaktepe’de 8 bin 800 metrekare kapalı alan üzerine inşa edilen okul, Tink’in uygulamalı ve bilişim ağırlıklı eğitim modeline uygun biçimde tasarlandı. Müfredatını kodlamadan robotiğe, oyun tasarımından 3D modellemeye kadar geniş bir yelpazede hazırlayan Tink’in binasında, teknolojiyle üretimi deneyimleme imkânı sunan tam donanımlı 44 derslik ve 10 laboratuvar var. Bin 56 öğrenci kapasitesine sahip kampüste, öğrencilerin sosyal ve fiziksel gelişimine yönelik spor tesisleri ve sosyal alanlar da yer alıyor. Tink, Türkiye’nin ilk “fab-lab”li (fabrikasyon laboratuvarı) meslek okulu olacak, İngilizce eğitim sistemi iSTEAM’i yöntem olarak kullanacak. “Maker” sistemini benimseyen Tink, öğrencilerine Borusan ArGe, Turkcell, Kibar Holding, Arkas Holding gibi kurumlarda staj imkanı da sunacak. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN