İnsan Kaynakları 19 ARALIK 2015 / 16:20

Tüm eğilimlerin belirleyicisi artık Y kuşağı

Citrix’e göre, bir şirket için BT kararlarını verirken Y kuşağının etkisini göz önüne almak büyük önem taşıyor. Çünkü Y kuşağı artık iş hayatında farklı kademelerde yer alıyor. Bu açıdan bakıldığında, bir şirket için BT kararlarını verirken Y kuşağının etkisini göz önüne almak her zamankinden daha önemli ve bunun için net stratejilerle yol almak da şart:
BYOD (Kendi Cihazını Getir): Y kuşağı çalışanları, kendi kişisel uygulamaları da dahil olmak üzere, kendi cihazlarını kendi istedikleri şekilde kullanmak istiyor. Bu isteğe yanıt vermek, bir güvenlik açığı anlamına da gelmiyor. Güvenli erişim için XenDesktop gibi Sanal Masaüstü çözümleri önemli bir araç. 
Mobil Uygulama Yönetimi (MAM): Akıllı telefonlar için, XenMobile gibi Mobil Uygulama Yönetimi (MAM) çözümleri ile kişisel akıllı telefonlardaki şirket uygulamalarını ve verilerini yönetmek mümkün. Böylece cihazın kaybolması ya da çalışanın işten ayrılması gibi durumlarda cihaz üzerindeki kişisel veriler değil, sadece şirket verileri silinebilir.
Her Yerden Çalışın: Y kuşağı, her yerden çalışma imkanı olmasını isterken, ofis dışında çalışmak da dahil olmak üzere esnek çalışma programları sağlamak önem kazanıyor. Bunun için doğru BT araçlarının, yani gerekli uygulamalar ve verilerin kullanılabilir olması, veri kaybı tehlikesinin olmaması şart. 
Kullanıcı Deneyimi ve Gölge BT: BT birimi güvenlik önceliği ile kullanıcı deneyimini göz ardı eden uygulamalar sunduğunda, Y nesli de bu sınırlamaları aşıp kendi çözümünde ilerlemeyi tercih ediyor ve ‘Gölge BT’ riski yaratıyor. Citrix Sharefile yapısı ise çalışanlara istedikleri işlevselliği sağlarken, BT birimine güvenlik kontrolü sunuyor. 
Geleceğin İşyeri: Ofisleri daha akıllı ve verimli hale getirmek için ışıklandırmalar ve IoT kullanılıyor. Geleneksel anlamda dar alanlar boğucu olurken, BT eğilimlerine uygun bir ofis, İK bağlılığını beraberinde getiriyor.
 
ETİKETLER : 1051

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics