İnsan Kaynakları 06 TEMMUZ 2015 / 06:19

Turkcell’de iki yeni iç atama

Turkcell’in yönetici kadrosuna iki yeni iç atama yapıldı. Buna göre, 2011 yılından bu yana Turkcell Kurumsal Satış Direktörü olarak görev yapan  Çağatay Aynur, Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü olarak atandı. Turkcell Kurumsal Satış Grup Başkanlığı görevine ise 2012 yılından beri Turkcell Stratejik Müşteri Yönetimi Direktörlüğü’nü yürüten Tuğrul Cora getirildi. Her iki atamada da Turkcell bünyesi içinden terfi sistemi işletilirken, Turkcell’in yılbaşından bu yana ulaştığı iç terfi oranı yüzde 89 oldu.

Çağatay Aynur, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Metalurji Mühendisliği bölümünden 1993 yılında mezun oldu. 2000 yılında Turkcell bünyesine  Müşteri Yöneticisi olarak katıldı, sırasıyla Stratejik Müşteriler ve Kamu’dan sorumlu Bölge Müdürü, Büyük Ölçekli İşletmelerden sorumlu Satış Müdürü ve Büyük Ölçekli İşletmelerden sorumlu Kurumsal Satış Direktörü olarak görev yaptı. Çağatay Aynur, Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü olarak atanmadan önce Orta Ölçekli İşletmelerden Sorumlu Kurumsal Satış Direktörü görevini yürütüyordu.

Tuğrul Cora, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektonik-Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden 1991 yılında mezun oldu. 1993’te Virginia Politeknik Enstitüsü’nde İşletme Yüksek Lisansı’nı tamamladı. Kariyerine Aselsan’da başlayan Cora,  Aztech Electronics, Digital Equipment Türkiye ve Hewlett-Packard şirketlerinde farklı pozisyonlarda görev aldıktan sonra 2004-2010 yılları arasında Millenicom Telekomünikasyon şirketinde Genel Müdürlük görevini yürüttü. 2010 yılında Turkcell bünyesine katılan Tuğrul Cora, 2012 yılına dek Orta Ölçekli Müşteri Yönetimi Direktörü olarak görev yaptı. Stratejik Müşteri Yönetimi Direktörlüğü’ne getirilen Cora, Turkcell Kurumsal Satış Grup Başkanı olarak atanana kadar bu görevi üstlendi.

 
ETİKETLER : 1029

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics