İnsan Kaynakları 21 MAYIS 2011 / 00:02

Turkcell Partner Program, nitelikli ekosistemi büyütüyor

Turkcell’in oluşturduğu iş ortaklığı modeli, teknoloji KOBİ’lerinin gelişimini adresliyor.

Turkcell’in 2001 yılında oluşturduğu iş ortaklığı modeli, teknoloji KOBİ’lerinin gelişimini adresliyor.
Turkcell’in 2001 yılından bu yana yürüttüğü “Turkcell Partner Program”, gelinen noktada 200’ün üstünde şirket ve 3 bin kişilik bir ekosistemle yola devam ediyor. En başarılı ürün ve servisleri yaratan iş ortaklarının bu yıl dokuzuncu kez belirlenerek ödüllendirildiği program, etkin bir iş ekosistemi yaratıyor. Bu yıl sahiplerini Nisan ayı başında bulan ve artan başvuru sayısı ile dikkat çeken “Turkcell Partner Program En Başarılı Ürün ve Servis Ödülleri” ve “Turkcell Partner Program” ile ilgili olarak görüştüğümüz Turkcell Ürün ve Servis Yönetimi İş Ortaklığı Yönetimi ve Kurumsal Ürün Geliştirme Bölüm Yöneticisi Murat Ethem Eldem’e göre “Turkcell Partner Program”, özellikle teknoloji alanında çalışan KOBİ’ler ortaya çıkarması nedeniyle çok önemli. 130 şirket ile sabit olarak iş ortağı olarak çalıştıklarını içerik ve proje bazlı olarak bu sayının 200’ün üstüne çıktığını belirten Eldem, programın gelinen noktada 3 bin kişilik bir ekosistem yarattığını vurguladı. Turkcell olarak program çerçevesinde iş ortaklarının girişimci fikirlerini hayata geçirerek bireysel ve kurumsal müşterilerine ulaştırmalarını sağlayacak iş modellerini oluşturmalarına yardımcı olduklarını ifade eden Eldem, program dahilinde iş ortaklarının sundukları hizmetleri hakkında da şöyle konuştu: “İyi fikirlerin ticari bir iş planıyla desteklenmesi, pazarlanabilir bir ürün ve servise dönüştürülmesi, pazara tanıtılması, farklı aşamalarda bilgi paylaşımı, danışmanlık, teknik ve iş geliştirme desteği gibi tüm destek programlarını girişimcilerin ve şirketlerin hizmetine sunuyoruz. Turkcell Partner Program’a dahil olan iş ortaklarımıza, ihtiyaçlarına ve kullandıkları teknolojik platforma göre farklılık gösteren eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunarak Turkcell’le ortak projelerde yer alma olanağı sağlıyoruz. Açık inovasyon için özel programlar yapıyoruz. İş ortağımız şirketlerde pek çok kişi eğitiliyor ve bu onları çok farklı noktalara götürebiliyor. İş ortaklarımızı da performans değerlemesine göre de  “gold” ve “silver” olarak kategorilendirerek uygun destekleri veriyoruz.”

Başvurular iki katına çıktı, en fazla başvuru mobil uygulama tarafında oldu
Her yıl en iyi iş ortaklarını belirleyerek ödüllendirdiklerini ve dokuz senede doksandan fazla şirketin ödül aldığını belirten Eldem, bu yıl dokuz kategoride ödüllerin sahiplerini bulduğunu belirterek:
“57 olan başvuru sayısı bu yıl 114 oldu. En fazla başvuru mobil uygulamalardan geldi. Bu yıl ödüllerde akademisyenler ve uzman isimlerden oluşturulan bağımsız jüri, başvuruları ‘yeni ve yaratıcı olması’ ve ‘dünyada, Türkiye’de ya da Turkcell’de öncü olması’ ‘kullanılan mobil teknolojilerin çeşitliliği’, ‘en iyi müşteri deneyimi gibi kriterler doğrultusunda değerlendirdi” diyerek sözlerini bitirdi.
ETİKETLER : Sayı:822

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics