İnsan Kaynakları 03 EYLÜL 2017 / 23:15

Türkiye’deki başarı şimdi de Güney Amerika’da

Geliştirdiği yüzde 100 uzaktan çalışma modeli ile küresel bazda kalifiye işgücünü doğru şirketlerle buluşturan Crossover’ın Brezilya’nın başkenti Sao Paolo’da düzenlediği işe alım turnuvasında başarılı olan 29 kişi, yıllık yaklaşık 100 bin dolarlık işe yerleştirildi. Crossover Türkiye Genel Müdürü Sinan Ata, Türkiye ve Brezilya işgücü arasındaki benzerliklere işaret ederek, “Javascript teknolojilerinde deneyimi olan 29 kıdemli donanım uzmanının yıllık yaklaşık 100 bin dolar maaşla işe yerleştirilmelerini sağladık. Organizasyon o kadar ilgi gördü ki, önümüzdeki günlerde bu sefer Rio’da işe alım turnuvası yapılmasına karar verildi, organizasyonu da Türkiye ekibi olarak yine biz üstlendik” bilgisini verdi.
 
Türkiye’de de yeni bir turnuva planlanıyor
Düzenlenen işe alım turnuvasının 800 başvuru aldığı bilgisini veren Ata, “Bu başvurular içerisinden 52 kişi finale kaldı. Bunlar arasından da 11 Chief Architect ($100K/Yıl) ve 18 Software Architect ($60K/Yıl) çıktı. Bu Brezilya ekonomisine bir günde yıllık 2 milyon dolar üzerinde istihdam götürmek demek” dedi. Crossover modeline göre; pozisyona en uygun adaylar, bulundukları ülkede yaşamlarını sürdürürken, farklı ülkelerde çalışma imkanı buluyor. Crossover üyeliği olan şirketler de uzaktan çalışmaya uygun pozisyonlar için dünyanın herhangi bir yerindeki çalışanı istihdam edebiliyor.
Türkiye ekibi olarak; aralarında Polonya, Rusya, Mısır, Pakistan gibi ülkelerin olduğu birçok ülkede işe alım turnuvaları düzenlediklerini, geçtiğimiz aylarda Ukrayna, Mısır, Pakistan operasyonlarının da Türkiye’ye bağlandığını hatırlatan Ata, “Ülkemizde ciddi bir kalifiye işgücü var ve bu profesyonellerin istedikleri yerden çalışmalarını sağlıyoruz” dedi. Türkiye’de iki işe alım turnuvası gerçekleştirdiklerini belirten Ata, önümüzdeki aylarda yeni bir turnuvanın planlandığını da açıkladı.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics