İnsan Kaynakları 24 NİSAN 2014 / 15:11

Türksat'a yeni Genel Müdür

Türksat A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyeleri ve Genel Müdürü değişti. 21 Nisan 2014 Pazartesi günü yapılan devir - teslim töreninde Türksat'ın yeni Genel Müdürü Prof. Dr. Ensar Gül , makamı Dr. Özkan Dalbay’dan devralarak yeni görevine başladı.

Prof. Dr. Gül, törende yaptığı konuşmada, Türksat’a yaptıkları hizmetten dolayı Dr. Dalbay’a teşekkür ederek, bundan sonraki çalışma yaşamında başarılar diledi. Dr. Dalbay da, “genel müdürlük” görevini Prof. Dr. Gül’e devrederken, başarı dileklerinde bulundu. Dr. Dalbay, Türksat Gölbaşı Yerleşkesinden uğurlandı.

Prof. Dr. Ensar Gül kimdir?

1960 yılında Artvin’in Şavşat ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Şavşat İlkokulu ve Ortaokulunda yapan Prof. Dr. Ensar Gül, Ankara Fen Lisesi mezunudur. 1982 yılında Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümünü bitiren Gül, yüksek lisansını İngiltere Loughborough Teknoloji Üniversitesi, Elektronik Mühendisliği Bölümünde, doktorasını İngiltere Sussex Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde tamamlamıştır. Aynı üniversitede post doktora çalışması yapan Prof. Dr. Gül, 1991 yılında Türkiye’ye dönmüş ve askerlik hizmetinden sonra Ekim ayında Uludağ Üniversitesi Mühendislik Bölümüne yardımcı doçent olarak atanmıştır. 1993 yılında bilgisayar yazılımı alanında doçent olan Prof. Dr. Gül, 2009 yılında Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümüne atanmıştır.

Prof. Dr. Gül, 1997 - 1998 yıllarında Marmara Üniversitesi İnternet Merkezi sorumlusu olarak görev yapmış, 1993 - 1997 yılları arasında TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Bilişim Teknolojileri Araştırma Enstitüsünde danışmanlık görevinde bulunmuştur.

1998 yılında üniversiteden ayrılarak yurtiçinde ve yurtdışında haberleşme sistemleri üreten firmalarda uzman yazılım mühendisliği / yazılım mimarı, uzman araştırmacı, yazılım baş mimarı ve genel müdür olarak çalışan Prof. Dr. Gül, 2009 yılında Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümüne profesör olarak atanmıştır.

Ekim 2010 - Ekim 2012 döneminde ÖSYM Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapan ve ÖSYM Bilgi İşlem altyapısının yenilenmesi ve ölçme değerlendirme soru havuzu programlarının yeniden yazılması çalışmalarına destek veren Prof. Dr. Gül, 12 Eylül 2011 tarihinde TÜBİTAK Bilim Kurulu üyesi oldu. Prof. Dr. Gül, 21 Nisan 2014 Pazartesi günü Türksat A.Ş. Genel Müdürlüğü görevine atandı.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics