İnsan Kaynakları 22 EYLÜL 2014 / 11:14

Uçuş adına kapsamlı yetkinlik

Boeing ve Anadolu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, mesleki ve teknik eğitim okul ve kurumlarında çalışan öğretmenlere yönelik uçak bakım eğitimi olan “Temel Uçak Bilgisi ve Uçuş Teorisi Kursu”nun üçüncü bölümünü tamamladı. 30 günlük program süresince, Türkiye’deki sekiz okuldan gelen 25 öğretmen, bilgi ve pratik becerilerini uluslararası havacılık standartları çerçevesinde geliştirdi. Programa katılan 25 öğretmen Türkiye’deki bin 400’den fazla öğrencinin eğitiminde görev alacak.

Eğitimin Ocak ayındaki ilk bölümünde katılımcılar atmosfer fiziği, aerodinamik, temel uçak yapısı, uçuş sistemleri gibi konularda eğitim gördü. Programın Haziran ayında gerçekleştirilen ikinci bölümünde ise öğretmenler, uygulamaya dönük derslerle becerilerini pekiştirmenin yanı sıra öğrencilerine verecekleri eğitimlerde ihtiyaç duyacakları ekipman, alet ve test cihazlarını da tanıdı. Programın Eylül ayında yapılan üçüncü bölümünde de öğretmenler, atölyeleri ve motorların bakım, tamir ve yenileme çalışmalarının yapıldığı fakültenin Uçak Bakım Merkezi’ni ziyaret etti.

Motivasyon ve bilgi artıyor

Program Direktörü ve Anadolu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Uçak Gövde-Motor Bakım Bölümü öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Serdar Dalkılıç, eğitim programı ile ilgili şunları söyledi:

“Eğitim sadece bu piyasaya yeni girenler için değil, mevcut çalışanlar için de sürekli bir ihtiyaç. Bu ihtiyacın mevcut eğitim organizasyonları ve geleneksel yöntemlerle karşılanamadığı görülmekte. Bu boşluğun doldurulmasına yönelik önemli bir adım olan bu eğitimi Boeing’in de desteği ile gerçekleştirmekten dolayı mutluyuz.”

Boeing Türkiye ve Kuzey Afrika Başkanı Bernard J. Dunn da, “Bu eğitimin, öğretmenlerin niteliklerini ve motivasyonlarını artırmasına ve daha iyi eğitilmiş insan kaynağının yetiştirilmesine katkıda bulunacağına inanıyorum” dedi.

 
ETİKETLER : 989

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN