İnsan Kaynakları 08 MAYIS 2016 / 10:18

Üniversite iletişimi, ödül peşinde

Bahçeşehir Üniversitesi öğrencisi Batuhan Karakuş, Stubridge uygulaması ile Bangkok’ta yapılacak Global Student Entrepreneur Award’da (GSEA) Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandı. Karakuş, bin 700 öğrenci arasından seçilen 50 girişimciden biri olarak, işini geliştirmeye yönelik destekler için yarışacak.
Stubridge ile öğrenciler, sınıf arkadaşları ile bir araya geliyor, ders notlarını paylaşıyor, sınavlar hakkında fikir alışverişinde bulunuyor ve üniversite bünyesinde kulüp etkinlikleri hakkında bilgi sahibi oluyor. Stubridge’e sadece ‘.edu’ uzantılı e-posta adresleri ile üye olunabiliyor. Böylece her öğrenci, kendi üniversitesinde eğitim gören diğer öğrencilerle buluşabiliyor.
Halen 6 üniversitede 105 gönüllü takım arkadaşıyla yoluna devam eden Stubridge’in kurucusu Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomi Bölümü öğrencisi Batuhan Karakuş, EO Global Student Entrepreneur Award (GSEA) yarışmasının Berlin’deki Avrupa ayağında yarışan 3 Türk öğrenci girişimci arasında birinci seçildi. Karakuş, 10-12 Mayıs’ta Bangkok Tayland’da gerçekleştirilecek Global Finallere katılarak Türkiye’yi temsil edecek. Batuhan Karakuş, “Üniversite dönemini daha kolay, eğlenceli ve verimli geçirebilmek için paylaşıma önem vermelisiniz. Stubridge bunu mümkün kılıyor” derken, yarışmayı düzenleyen Entepreneur Organization’ın (EO) Türkiye Başkanı Gamze Cizreli de şunları söyledi:
“1998’den beri organize edilen GSEA’da yarışmaya öğrencilik yaşamı süresince, inovatif, kârlı, sosyal sorumluluk sahibi ve etik standartlara uygun şirketler kuran gençler katılabiliyor. Amaç, bu kişileri küresel anlamda görünür kılmak ve daha çok öğrencinin girişimciliği bir kariyer rotası olarak benimsemesini sağlamak.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics