İnsan Kaynakları 16 NİSAN 2016 / 10:41

Üniversite İşbirliği’nde yeni adımlar

SAP, SAP Üniversite İşbirliği Programı (SAP University Alliances Program) kapsamında işbirliği yaptığı üniversitelerin sayısını artırıyor. SAP Üniversite İşbirliği Programı’nın İzmir’deki ilk üyesi İzmir Ekonomi Üniversitesi oldu. Böylece program kapsamında Türkiye’de ulaşılan üniversite sayısı da 26’ya ulaştı.
Dünya çapında 2 bin 300 eğitim kurumunun yararlandığı program çerçevesinde, üye üniversiteler derslerinde en güncel SAP sistemlerini kullanarak etkileşimli eğitim ortamı sağlıyor ve diledikleri zaman teorik olarak müfredata ulaşabiliyor, öğrencilerine sistem üzerinden SAP teknolojilerini öğretebiliyor. Öğrenciler ise SAP sertifikasyon programlarına daha kolay ve avantajlı ulaşabiliyor, SAP çözümlerinin işleyişini uygulamayla öğrenebiliyor.
 
Üniversite sayısı daha da artacak
İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde SAP-Üniversite işbirliği, Öğretim Görevlisi Dr. Aysu Göçer’in girişimiyle uygulamaya konuldu ve ilk olarak İşletme Fakültesi Lojistik Yönetimi Bölümü’nde ders olarak işlenmeye başladı. Dr. Aysu Göçer tarafından verilen Lojistik ve Tedarik Zinciri Bilgi Sistemleri dersi kapsamında, SAP’nin Malzeme Yönetimi (MM), Üretim Planlama (PP), Depo Yönetimi (WM), Satış ve Dağıtım Yönetimi (SD) ve Müşteri Hizmetleri Yönetimi (CS) modülleri öğrencilere aktarılıyor. Lojistik Yönetimi Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Özgür Özpeynirci, ilerleyen süreçte Lojistik Yönetimi Bölümü’nün farklı ders içeriklerinin de SAP yazılımının çeşitli modülleri ile zenginleştirilmeye devam edeceğini vurguladı. İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. F.N.Can Şımga Mugan da Lojistik Yönetimi Bölümü’nde ders olarak işlenmeye başlayan SAP ERP modülünün, üniversitenin farklı bölüm ve fakültelerinin müfredatında da yer almasını hedeflediklerini vurguladı.
Sistem sunucusunun Almanya’da yer aldığı bu modelde, üniversitedeki kullanıcılar sisteme bağlanabilecek. Bu kapsamda İzmir Ekonomi Üniversitesi, ilgili tüm ders materyallerine erişebilecek, dönem boyunca sistem ile ilgili üniversiteye teknik destek verecek olan “Üniversite Yetkinlik Merkezi” ile iletişim kurabilecek. SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin de işbirliği ile ilgili şu bilgileri verdi:
“SAP Üniversite İşbirliği Programı’nda Türkiye çapında ulaştığımız üniversitelerin sayısını her geçen gün artırmaya gayret ediyoruz. İlerleyen dönemde de yeni üniversite işbirlikleriyle Türkiye’de kaliteli iş gücünün oluşumuna destek sağlamaya devam edeceğiz.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
ETKİNLİKLER