İnsan Kaynakları 18 TEMMUZ 2010 / 18:00

Üniversiteden staj olanağı

Özyeğin Üniversitesi, tüm öğrencileri için zorunlu kıldığı staj sürecinde onlara farklı olanaklar sunuyor. Üniversitenin yeni modeli olan Sektörel Çözümler dersleri kapsamında, işletme dahil tüm lisans programlarında zorunlu staj programı bulunuyor. Üniversite başarılı öğrencilerini doğru şirketlerde ücretli staja yerleştirirken, üstün başarılı öğrencilerine de yurtdışında staj olanağı sağlamayı hedefliyor.
Özyeğin Üniversitesi müfredatının önemli bir parçası olan Sektörel Çözümler derslerini işletme ve mühendislik fakültesi öğrencileri ikinci sınıftan itibaren almaya başlıyor. Program kapsamında yapılan vaka çalışmaları, simülasyonlar ve sektörel projelerin yanı sıra iş yaşamından profesyonellerin katılımıyla düzenli olarak gerçekleşen toplantılarla öğrenciler, sektördeki en son gelişmeleri takip edebiliyor ve iş hayatlarında kullanabilecekleri bir iletişim ağı oluşturmaya başlayabiliyorlar.
Sektörel Çözümler dersleri ile desteklenen zorunlu staj programlarıyla öğrenciler ikinci sınıftan itibaren şirketlerde staj yapmaya başlıyorlar.
Özyeğin Üniversitesi Sektörel Çözümler Direktörü Prof.Dr. Esra Gençtürk staj programı hakkında şu açıklamayı yaptı: “Türkiye’de ilk kez İşletme programında da zorunlu
staj uygulayan üniversite olduk. Staj programı bulunan şirketlerde eğitimlerini pekiştiren öğrencilerin iş hayatına birkaç adım önde başladıklarını biliyoruz. Hatta bazı şirketler, kendilerinde daha önce staj yapmış olan, yani önceden denedikleri mezunları işe alıyorlar. Özyeğin Üniversitesi olarak Sektörel Çözümler dersleri ve zorunlu staj programlarımızla öğrencilerimizi mezuniyet sonrası iş hayatına en hazır şekilde yetiştirmek istiyoruz.”
ETİKETLER : Sayı:780

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics