İnsan Kaynakları 10 KASIM 2014 / 09:41

Üniversitelere kapsamlı destek

Türkiye’nin 2023 yılı hedeflerine ulaşmasında Ar-Ge harcamalarının GSMH içindeki payının yükseltilmesi önemli bir yere sahip ve burada özel sektöre de görevler düşüyor. Bunun için üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi önem taşırken,  konuyla ilgili kamu kanadında önemli projeler hayat buluyor. 10 yılı aşkın süredir bilişim güvenliği alanında Ar-Ge çalışmaları gerçekleştiren Vizyon ARGE de ‘Vizyon Akademi Programı’ ile üniversite – sanayi işbirliğini profesyonel ortama taşıyor.

Bu kapsamda Vizyon Akademi olarak üniversitelerle kurulan işbirlikleri ile bugüne kadar dört farklı üniversite ile toplam 7 proje geliştirildi ve bunlardan ikisi de uluslararası konferanslarda bildiri olarak sunuldu. İşbirliklerine devam ederek, çalışma alanları kapsamındaki yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin tez çalışmalarına destek verilirken, Vizyon Akademi olarak 2014 – 2015 eğitim dönemi için desteklenecek proje başvuruları 1 Aralık’a kadar http://akademi.vizyonarge.com/ üzerinden kabul edilecek. 2015 yılı içinde düzenlenecek olan ‘Vizyon Akademi Roadshow’ ile Türkiye’deki üniversitelerde yetenekli öğrencilere kariyer fırsatları sunmak da gündemde.
ETİKETLER : 995

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN