İnsan Kaynakları 11 MAYIS 2015 / 11:51

Üniversiteliler ticari hayata hazırlanıyor

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından, İhracata açılmak ve mevcut ihracat pazarlarını geliştirmek isteyen Ankaralı firmalar ile kendilerini dış ticaret konusunda geliştirmek isteyen üniversite öğrencileri için düzenlenen Dış Ticaret Seminerleri devam ediyor. Devam eden seminerlerin ilk 3 grubunda yaklaşık 100 kişi eğitim aldı. Sadece üniversite öğrencilerine açık olan programdan, üniversitelerin yabancı dil bölümlerinde okuyan öğrenciler ve mezuniyetinin üzerinden 5 yıl geçmemiş mezunlar faydalanabilmekte.    Devam eden Dış Ticaret Seminerleri 4.Grup eğitimleri hakkında değerlendirmelerde bulunan Ankara Kalkınma Ajansı 4. Grup seminerlerinin üniversite öğrencilerine yönelik genel amaçlarını şöyle sıralıyor:


Üniversite eğitimi sonrası iş dünyasında oluşacak dış ticaret vizyonu doğrultusunda; İhracata açılmak için gereken asgari koşullar, ihracat mevzuatı ve mevzuatın püf noktaları, ihracat işlemleri için gereken belge ve sertifikalandırma sistematiği, uygulamalı dış ticaret sözleşmeleri, İhracatı teşvik sistemi ve konularında uygulamalı bilgiler ve dış ticarette yabancı dilin önemi. Özellikle de, ihracat yapan firmaların nitelikli personel ihtiyacının bu program ile giderilmesi hedeflenmekte.

 
ETİKETLER : 1021

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN