İnsan Kaynakları 08 OCAK 2012 / 15:54

Üst düzey yöneticiler için eğitim kampı

Ana hedefi şirketlerin kârlılığını artırmak olan ve üst düzey yöneticilerden oluşan bir topluluk oluşturmayı amaçlayan profitkar.org platformunda söz hiç dolaştırılmadan kârlılığa getiriliyor ve bilgiler yüz yüze eğitimler, internet ortamında içerikler eşliğinde bol örnekle ve kolay anlaşılır bir şekilde sunuluyor. Platformun ilk etkinliği olarak iki tam gün sürecek olan Yüksek Karlılığa Geçiş Uygulamalı Eğitim Kampı ise 13 ve 14 Ocak 2012 tarihlerinde The Seed Event Center - Sakıp Sabancı Müzesi Konferans Merkezi’nde düzenleniyor. Uygulamalı Eğitim Kampının tek bir amacı var: Kurum kârlılığını artırmanın ve bunu mümkün olduğu kadar kalıcı kılmanın yöntemlerini öğretmek.
Kârlılık çöküşü hemen hemen tüm sektörlerde şirketlerin temel problemi haline geldi.  Cirolarının büyümesine rağmen iş insanları her geçen sene daha düşük kârlılık gerçeği ile karşı karşıya kalıyor. Geçmişte başarı ile uygulanan daha çok çalışmak, marka olmak, operasyonel verimliliği artırmak ve farklılaşmak gibi yöntemler, gittikçe vahimleşen bu probleme kalıcı çözüm olamıyor. Görev aldığı kurumlarda büyük ciro ve kârlılık artışı sağlamakla tanınan eğitmen S. Şahin Tulga’nın hayata geçirdiği profitkar.org platformu ve Yüksek Karlılığa Geçiş Uygulamalı Eğitim Kampı işte bu problemlere çözüm üretmek ve kalıcı bir rekabet avantajı yaratmak için bir iş stratejisi kurgulayarak kârlılığı artırmanın yollarını sergiliyor.
Alınan yüz yüze eğitimler, daha sonra www.profitkar.org web sitesinden daha geliştirilmiş hali ile tekrar izlenebiliyor. Bu şekilde, tam olarak hatırlanamayan veya tam anlaşılmayan konulara da tekrar göz atma olanağı sağlanıyor. Ayrıca, alınan eğitimin içeriği, benzer konulara ilgi duyan diğer site üyeleri ile tartışılabiliyor ve ortak akıl kullanımı ve açık inovasyon teknikleri ile problemlere çözüm bulunabiliyor. Web sitesi 3 Şubat 2012 tarihinden itibaren yayına giriyor. Herhangi bir yüz yüze Profitkar eğitimine katılan herkes, bir yıllık üyeliğe hak kazanıyor.
S. Şahin Tulga, “Kârsızlık sadece ülkemizde değil, tüm dünyadaki birçok şirket için çok ama çok büyük bir problem. Yüksek Kârlılığa Geçiş Eğitim Kampında kârsızlığı yenmek için gerekli olan ve daha önce başarıyla denenmiş yöntemleri paylaşacağız. Kârsızlık problemin sebepleri, şirketlerin problemi çözmek için neleri denedikleri, kârsızlık problemini nasıl çözeceğimizi göreceğiz. Bu arada iş modeli, iş stratejisi, iş ortamı, taktikler, emtialaşma nedir ve nasıl oluşur gibi bazı temel kavramların da üzerinden geçeceğiz. Sonrasında ise ciro ve kârlılıkta büyüme alternatiflerimizi değerlendireceğiz” diyerek yönetim problemlerinin çözümüne “Profitkar” yaklaşımını sunuyor.
ETİKETLER : Sayı:853

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN