İnsan Kaynakları 08 HAZİRAN 2015 / 07:09

Uzmanlık fırsatı üniversiteden başlıyor

Küresel bazda bin 500’ü aşkın üniversitede öğretim üyeleri ve öğrencilere en güncel SAP sistemlerine ulaşma imkanı sunup etkileşimli eğitim ortamı sağlayan, yetişmiş insan gücünü desteklemek hedefiyle Türkiye’de de 2010 yılında hayata geçirilen SAP Üniversite İşbirliği Programı’ndan (SAP University Alliances) Türkiye’de yararlanan üniversite sayısı 22 oldu.

SAP Üniversite İşbirliği Programı çerçevesinde, eğitim kurumlarının teknolojiyi kullanarak farklılaşmaları sağlanırken, gençlere kariyer ve iş olanakları anlamında yeni açılımlar kazandırılması hedefleniyor. Programa üye üniversiteler, derslerinde en güncel SAP sistemlerini kullanarak öğrencilerine interaktif bir eğitim ortamı sağlayabiliyor.

SAP Üniversite İşbirliği Programı, üniversite öğrencilerine SAP sertifikasyon programlarına daha kolay ve avantajlı olarak ulaşma fırsatı sunuyor. Programdan üniversite bünyesindeki işletme ve mühendislik fakülteleri ile yönetim bilişim, enformatik bölümleri dahil olmak üzere bütün bölüm ve fakülteler yararlanabiliyor. Farklı fakültelerin ihtiyaçlarına göre kullanılabilecek programda, istenilen sayıda öğrenci sisteme bağlanabiliyor.

Haftanın 5 günü çağrı merkezi aracılığıyla danışmanlık desteğini de kapsayan program, Design Thinking Workshop, Innovation Workshop, girişimcilik yarışmaları, mentorluk desteği ve öğrenci akademi ortaklıkları gibi ek fırsatlar da sunuyor. SAP’nin bulut tabanlı eğitim platfomu Learning Hub Student Edition ile öğrencilere SAP Akademi eğitimlerine ayrıcalıklı fiyatlarla ulaşarak SAP danışmanı olma imkanı da sağlanıyor.

 
ETİKETLER : 1025

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics