İnsan Kaynakları 29 HAZİRAN 2015 / 07:44

Uzun soluklu bir kariyer fırsatı

Çağrı Merkezleri Derneği (ÇMD) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “ÇMD Yöneticileri ile Takım Liderleri Buluşması”, Takım Liderlerinden çalışan memnuniyetinin arttırılması, çalışan sirkülasyonunun en aza indirilmesi, potansiyel işgücünün sektöre kazandırılabilmesi ve gençlerin kariyerlerini bu sektörde planlamaları konusunda görüş ve önerilerin paylaşım noktası oldu.

Çağrı merkezi sektöründe, diğer sektörlere kıyasla kariyer basamaklarının daha hızlı tırmanabileceğinin vurgulandığı buluşmada, sektördeki yetişmiş iş gücü açığının kapatılmasında Takım Liderliği pozisyonunun önemine dikkat çekildi. Müşteri ilişkilerinden kazanılan deneyimin farklı sektörlerde ve farklı pozisyonlarda nasıl değerlendirilebileceğinin de ele alındığı etkinlikte, ÇMD’nin bu konularda attığı adımlar katılımcılar ile paylaşıldı.

Gelişen hizmet sektörünün yeni meslek başlığı

ÇMD Yönetim Kurulu Başkanı Metin Tarakçı, hazırladıkları “Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi” ve “Çağrı Merkezi Takım Lideri ” mesleklerine ilişkin Ulusal Yeterliliklerin, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından Şubat ayında onaylanarak yürürlüğe girmesinin öneminin yanında, 18 üniversitede açılan 2 yıllık çağrı merkezi bölümlerinin etkisini katılımcılarla paylaştı. Bunun çağrı merkezi işinin meslek olarak görülmesine katkılar sağlayacağını, orta ve uzun vadede ise sektörün yurtiçinde ve yurtdışında sahip olduğu potansiyeli hayata geçirmesine yardımcı olacağı üzerinde duran Tarakçı, şöyle devam etti:

“17 yıl önce üniversiteden mezun olduktan sonra çalışma hayatıma bir çağrı merkezinde müşteri temsilcisi olarak başladım. O dönemlerde çevremdeki kişilere ne iş yaptığımı anlatmakta dahi zorlanıyordum. Günümüzde çağrı merkezleri Anadolu’nun birçok kentinde en önemli istihdam alanlarını oluşturuyor. Ben 17 yıl içerisinde yalnızca bu alanda kalarak sektörün en üst noktalarından birine ulaştım. Takım Liderleri olarak görev yapan sektörümüzün genç yöneticilerinden aldığımız her bir görüş bizim için çok değerli. Onların önerilerinden yola çıkarak hem sektördeki firmalara münferit olarak hem de tüm sektöre fayda sağlayacak işlerle sektörümüzü geliştirmeye devam edeceğiz.”
ETİKETLER : 1028

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN