İnsan Kaynakları 13 MAYIS 2016 / 17:34

Veri merkezinde eğitim, küresel sertifikayı da getiriyor

Schneider Electric, veri merkezi kurulması ve işletilmesi konularında altyapı sertifikasyonundan eğitime birçok hizmeti kapsayan ABD merkezli Uptime Institute’un Türkiye’deki eğitim sponsoru olarak işbirliğinin ikinci yılında. İki kurum arasındaki işbirliği kapsamında, ilk etapta 25, ikinci etapta 20 BT profesyoneli ATD (Accredited Tier Designer) eğitimine katıldı ve dünyada yaklaşık bin 500 mühendisin sahip olduğu ATD sertifikasını almaya hak kazandı. Finans, telekom, kamu, internet servis sağlayıcı ve danışmanlık şirketlerinden birçok profesyonelin ilgi gösterdiği eğitimlerin 2016 ve 2017 yıllarında devam etmesi hedefleniyor.
Uptime Institute’un eğitimi tamamlayan katılımcılara verdiği ‘TIER’ sertifikası; elektrik, soğutma, fiziksel güvenlik, yangın, bina sağlamlığı, network yapısı gibi konularda, doğal afet, felaket ve benzeri olağanüstü hallerde yeterliliği de kapsıyor. Bu yönüyle sertifika; uluslararası veri merkezi pazarında hizmet standartlarını belirleyen ve internet endüstrisinde pazarlama gücünü artıran değerli bir belge olarak görülüyor.
 
 
ETİKETLER : 1072 Schneider Electric

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN