İnsan Kaynakları 30 ARALIK 2013 / 08:16

Veri yönetimi ve analitik uygulama şirketi Komtaş’ta atamalar

Aytuğ Erginbaş Komtaş’ta veri yönetimi iş alanından sorumlu teknik yönetici olarak göreve başladı. Kariyerine, Bimsa’da yazılım araştırma uzmanı olarak başlayan Erginbaş, kısa bir süre sonra Avustralya’ya yerleşti. Avustralya ve Güney Doğu Asya’da IBM anabilgisayar sistemleri üzerinde sistem programcılığı görevlerinde bulundu ve daha sonra finans, telekomünikasyon ve hava taşımacılığı sektörlerinde veri ambarı, iş zekâsı ve veri yönetimi projelerinde çözüm mimarlığı ve proje müdürlükleri yaptı. Bilgi yönetimi teknik satış ekibini yönetecek olan Erginbaş, Informatica ürünleri teknik satışından da sorumlu olacak. Erginbaş İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Fakültesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden ve ardından Master programı dahilinde Boğaziçi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Elektronik Bölümü’nden mezun oldu.
Daha önce Türk Telekom’da Veri Yönetimi Müdürü olarak görev yapan Ümit Gökyokuş ise, veri yönetimi ve analitik uygulamalar iş alanından sorumlu profesyonel hizmetler direktörü olarak göreve başladı. Kariyerine, Pamukbank’ta Kredi Kartları Departmanı’nda yazılım geliştirme uzmanı olarak başlayan Gökyokuş, daha sonra Türk Telekom’da sırasıyla yazılım geliştirme, veri ambarı proje müdürü, iş zekâsı ve veri yönetimi müdürü olarak devam etti. 2006 yılında Türk Telekom’daki ilk veri ambarını kurma görevinden sonra 2012 de, veri ambarı göç ve veri ambarı veri modeli dönüşüm projelerinden sorumluydu. Türk Telekom’daki 16 yıllık veri yönetimi deneyiminin ardından, şirketlerin ihtiyaçlarına göre uçtan uca veri ambarı alanında doğru ürün ve çözümleri oluşturmak adına Komtaş’ta veri yönetimi iş alanını yönetecek olan Gökyokuş, İstanbul Teknik Üniversitesi, Elektrik ve Elektronik Mühendisli’ğinden mezun oldu.
ETİKETLER : Sayı:952

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN