İnsan Kaynakları 11 MART 2013 / 15:11

VMware ülke müdürü Mehmet Emrali oldu

VMware, Türkiye ülke müdürlüğüne bilişim sektörünün deneyimli isimlerinden Mehmet Emrali’yi getirdi. Emrali, VMware’in bölgesel büyümesini hızlandırmak ve bulut pazarındaki liderliğini güçlendirmek için çalışacak. 

 

Dokuz yıldır SAP Türkiye’de çeşitli görevlerde bulunan Mehmet Emrali, sektördeki deneyimleri ile bundan böyle VMware’in Türkiye ve bölgedeki büyümesi için çalışacak. VMware’in satış, hizmetler ve kanal etkinliklerini kapsayan operasyonlarının başarısından sorumlu olacak olan Emrali, doğrudan VMware Akdeniz Bölge Direktörü Shmulik Antebi’ye rapor edecek.

Mehmet Emrali, 1997 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Bilişim sektöründeki kariyerine 1999 yılında IBM Türkiye’de Satış Yöneticisi olarak başlayan Emrali, ardından İstanbul Pazarlama, S&T ve MBIS firmalarında çalıştı. 2003 yılında SAP Türkiye ekibine katılan Emrali, burada sırasıyla orta ölçekli işletmelerden sorumlu satış yöneticisi, kanal yöneticisi ve tüketim sektöründen sorumlu kanal satış yöneticisi olarak görev yaptı. 2009 yılında bir süre MBIS satış ve pazarlama direktörlüğü görevini üstlendikten sonra 2010 yılında SAP Türkiye’ye geri döndü. 2010 -2012 yılları arasında Satış Direktörlüğü görevi ile eş zamanlı olarak kanal ve iş ortaklarından sorumlu yöneticilik görevini de yürüttü. Bu dönemde Emrali SAP Türkiye’nin Yönetim Ekibi’nde de yer aldı.

VMware Akdeniz Bölgesi Direktörü Shmulik Antebi, Mehmet Emrali’nin ülke müdürü olarak VMware Türkiye ekibine katılmasından büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Antebi, kurumların dinamik sanallaştırılmış hizmetlerden yararlanarak kendi ana iş hedeflerinde başarıyı yakalamak için uğraştıkları dönemde, Emrali’nin sektördeki geniş bilgi birikimi ve deneyimi ile VMware’in Türkiye’deki ve bölgedeki çalışmalarına önemli katkıda bulunacağına inancının tam olduğunu söyledi.

VMware Türkiye Ülke Müdürü Mehmet Emrali de, Türkiye’de heyecan verici bir dönem yaşanırken VMware ekibine katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Emrali şunları söyledi:
“Her yıl güçlü büyüme kaydeden ve müşteri memnuniyetini artırmak için sürekli çalışan bir şirkette çalışacak olmak beni heyecanlandırıyor. Bulut temel IT altyapısı standardı olarak ortaya çıktıkça sektörde büyük bir ivme görüyoruz. VMware olarak Yazılım Tabanlı Veri Merkezi platformumuzla kurumların hem IT hem de iş operasyonlarını dönüştürmelerine yardımcı olmak için kendimizi çok iyi konumluyoruz.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics