İnsan Kaynakları 26 AĞUSTOS 2012 / 16:22

Vodafone Türkiye’de üst düzeyde atamalar yapıldı

2009 yılından bu yana Vodafone Türkiye bünyesinde görev yapan Derya Hatiboğlu, Vodafone Türkiye Strateji, İş Geliştirme ve Sabit Telekom Hizmetleri’nden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. İş hayatına 1988’de Ernst & Young’da adım atan Hatiboğlu, 1995’te Alcatel Teletaş şirketinde çalışmaya başladı. 1997-2001 yılları arasında Alcatel’in Belçika’da bulunan Santral Sistemleri Bölümünde Finans Kontrol Bölüm Direktör Yardımcılığı görevinde bulunduktan sonra, 2002 yılında Türkiye’ye finanstan sorumlu icra kurulu başkan yardımcısı olarak döndü. Hatiboğlu, 2005-2009 yılları arasında ise Alcatel-Lucent Teletaş’ta Genel Müdür olarak görev yaptı.
Vodafone Türkiye’ye Ağustos 2009’da Finansal Kontrol Direktörü olarak katılan Derya Hatiboğlu, Mayıs 2011 itibariyle Kurumsal İş Birimleri Finans Direktörü olarak görevine devam etti. Hatiboğlu, Borusan Telekom ile Koçnet’in Vodafone tarafından satın alınma sürecine liderlik etti.
Vodafone Türkiye Finanstan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Diego Galli, Cable and Wireless Worldwide’ın Finanstan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak atandı. Galli’nin ayrılmasıyla boşalan Vodafone Türkiye Finanstan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine Frank Krause getirildi. Krause’un, 1 Eylül 2012 itibarı ile yeni görevine başlayacağı bildirildi.
1995 yılında Vodafone bünyesine katılan Frank Krause, mobil ve sabit telekomünikasyon hizmetleri sektöründe finans alanında 20 yıllık bir iş deneyimine sahip. Son üç yıldır Vodafone Macaristan’da Finanstan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak çalışmakta olan Krause, daha önce Vodafone Almanya’da Finansal Kontrol Direktörü, Arcor Almanya’da Finansal Kontrol Bölüm Başkanı, Vodafone D2 Almanya’da Planlama ve Raporlama Bölüm Başkanı ve Mannesmann Mobilfunk Almanya’da Finansal Kontrolör olarak görev yaptı.
ETİKETLER : Sayı:885

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics