İnsan Kaynakları 10 HAZİRAN 2013 / 08:21

Vodafone Türkiye, işe alımlarda çevrimiçi mülakat sistemine başlıyor

Vodafone Türkiye, yeni geliştirdiği çevrimiçi mülakat sistemi ile işe alımlar konusunda yeni bir sayfa açarak daha fazla adaya şans tanıyor. Sistem dâhilinde adaylar girecekleri mülakatın saatini ve yerini kendileri seçiyor. Tüm adayları şeffaf ve eşit bir şekilde iş görüşme süreçlerine dâhil eden sistem, geleneksel süreçte telefon ile yapılan mülakatı tamamen ortadan kaldırarak, daha az zamanda daha fazla adayla mülakat imkânı sağlıyor. Normal bir işe alım sürecinde telefon ile mevcut imkanlar dahilinde belirli adaylara ulaşırken, bu sistem ile sınırsız adaya ulaşmak mümkün oluyor. Mülakatı alan adaylar Vodafone’un sayısal havuzunda da yerini alıyor. Bir pozisyon için değerlendirilemeyen aday başka bir rol için sonradan izlenme ve değerlendirilme şansı buluyor. İş ilanlarına eklediği çevrimiçi mülakat linkiyle adaylara bu olanağı sağlayan Vodafone Türkiye, adayların özgeçmişlerine ek olarak oluşturulan video kayıtlarıyla sayısal bir havuz oluşturuyor. Bu sayede aday, özgeçmişe ek olarak gönderilen referans mektubu gibi araçlardan çok daha etkili bir yöntemle Vodafone’a ulaşmış oluyor. Aynı zamanda rol bazında da CV üzerinden seçilen adaylara, birinci adımda çevrimiçi mülakat linki gönderiliyor ve mülakat sorularına sözlü ya da yazılı olarak cevap vermesi sağlanıyor. Bu sayede zaman tasarrufu sağlanarak, ön değerlendirme süreci başarıyla yürütülmüş oluyor.
Çevrimiçi mülakata girebilmek için ilanlarda verilen linki tıklamak ve yönlendirmeleri takip etmek yeterli. Mülakata katılmak için mikrofonlu bir webcam ve yüksek hızlı internet erişimi bulunan bir bilgisayar gerekiyor. Ayrıca, IOS ya da Android işletim sistemine sahip akıllı cihazlarla da mülakat gerçekleştirilebiliyor. Çevrimiçi mülakat linkine https://vodafonetr.hirevue.com/ adresinden ulaşılabiliyor.
ETİKETLER : Sayı:925

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN