İnsan Kaynakları 22 TEMMUZ 2013 / 08:17

WandTTed Kariyer Programı ile geleceğin yöneticileri belirlendi

Türk Telekom’un yetenekli gençleri henüz üniversite öğrencisi ya da yeni mezuniyet aşamalarında keşfetmek ve geleceğin iş dünyasının liderlerini seçmek amacıyla düzenlediği WanTTed Kariyer Programı tamamlandı. Mart ayından itibaren devam eden WanTTed 2013 Kariyer Programı’nın son aşaması olan WanTTed Camp 2013, 18-20 Haziran 2013 tarihleri arasında İstanbul’da, Polonezköy Saklıköy Otel’de gerçekleştirildi. WanTTed Camp 2013’e katılmaya hak kazanan adaylar bir yandan proje ve sunumlarını hazırlarken bir yandan da eğlenceli yarışmalar ve aktivitelerle zamanlarını geçirdiler. Adaylar kampın son günü Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı ve köşe yazarı Ali Atıf Bir’i de dinleme fırsatı buldular.
WanTTed Kariyer Programı için 2013’ün Mart-Nisan aylarında birçok üniversitede tanıtım aktiviteleri gerçekleştirildi. Eğitim programına başvuran 11 bin 500 öğrenciden 32 kişi eğitimi başarıyla tamamladı. WanTTed Camp kapsamında 32 kişilik bu öğrenci grubu toplam on takıma ayrılarak kendilerine verilen konu ve hedefler çerçevesinde projeler hazırladı. Türk Telekom yöneticilerinin koçluk desteği verdiği bu takımlar, projelerini Türk Telekom’un üst düzey yöneticilerinden oluşan WanTTed 2013 Seçici Kurulu karşısında sundu. Bu sunumların ardından Seçici Kurul’un değerlendirmesi sonucunda en yüksek başarıyı elde eden üç öğrenci Türk Telekom tarafından Harvard Üniversitesi’ndeki eğitim programına gönderilmeye hak kazandı.
Harvard’da eğitim almaya hak kazanan öğrenciler
WanTTed Kariyer Programı’nın final aşaması olan WanTTed Camp sonunda İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden Anıl Birkan, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden Gizem Özkaya ve Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden Zeynep İpek Yavuz, Türk Telekom tarafından Harvard Üniversitesi’nde özel eğitim programına gönderilecekler.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics