İnsan Kaynakları 28 MAYIS 2017 / 16:19

Workup, 10 girişimi seçti

Türkiye İş Bankası’nın ana destekçisi olduğu ve Kolektif House’un yöneteceği Workup Girişimcilik Programı başladı. Girişimcileri ihtiyaç duydukları alanda destekleyerek iş fikirlerini geliştirmeye ve işlerini büyütmelerine yardımcı olacak, teknolojik iş fikri ya da erken aşama girişimi olanlar için tasarlanmış girişimcilik programı olan Workup’a ilk aşamada 10 girişim kabul edildi.
Bu girişimlere iş fikri geliştirme, yalın girişimcilik metotları, araştırma ve müşteri geliştirme, ekip kurma ve yönetme, hukuk, finans ve muhasebe, pazarlama ve sunum teknikleri, satış ve pazarlama eğitimleri, devlet hibeleri ve teknik danışmanlık desteği, mentor desteği verilecek. Ayrıca girişimlere toplantı odalarıyla ofis ve çalışma ortamı da sunulacak. İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen, programa ilişkin düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, girişimcilik ekosistemini büyütmek üzere yürüttükleri faaliyetleri Workup ile bir üst boyuta taşıyacaklarını vurguladı. Kolektif House kurucu ortağı Ahmet Onur da, “Workup programından mezun olan girişimciler, bir sonraki aşamada ofis ihtiyaçlarında girişimcilik ekosisteminin kalbi Kolektif House’un üyeliklerinden indirimli yararlanabilecek” dedi. Programın Girişim Hızlandırıcı Partneri Hackquarters’ın İş Geliştirme Direktörü Aylin Bahar ise, “Programdan mezun olan girişimlerin yanında olmaya devam edeceğiz. Umarız ki, İş Bankası’nın ana destekçisi olduğu Workup girişimcilik programı diğer büyük kurumların da Türkiye’ye değer katacak girişimlerin desteklenmesinde öncü olur” yorumunu yaptı. Workup programına seçilen girişimler şöyle sıralandı:
 
  • Banamama.co : Evcil dostların mamalarını, sağlık ve bakım ürünlerini sahipler için takip eden ve tekrar sipariş vermeye gerek kalmadan aylık abonelik modeliyle adrese teslim çalışan, sahipler arasında sosyal bir ağ olan online platform.
  • E-kira: Ev sahipleri için kira tahsilatını ve takibini kolaylaştıran, kiracılar için farklı ödeme seçenekleri sunarak kira ödemelerinin düzenli yapılmasını sağlayan platform.
  • Boostfy: Instagramı portfolyo olarak kullanan kullanıcılar için geliştirilmiş bir Instagram otomasyon yazılımı ya da Instagram üzerinde beğenileri belirli hedefleme ile otomatize ederek Instagram hesabının büyümesini hızlandıran SaaS uygulaması.
  • Mangr: Arkadaşlarınla kolay ve ücretsiz para transferi yapabildiğin sosyal ağ.
  • Octovan: Aylık ücret ödemeden, nakliye ihtiyacı olan müşterilerle ticari araç sahiplerini buluşturan online platform.
  • MobilyaTakip: Mobilya üretimi veya satışı yapan, her büyüklükte mobilya firmasının işini kolaylaştırmaya ve daha verimli hale getirme odaklı, iş yönetim yazılımı.
  • LeadTime: Basit ve eğlenceli bir ajanda sayfası üzerinden, geleceğe mesaj gönderilebilen video tabanlı sosyal medya uygulaması.
  • Stubridge: Üniversite öğrencilerinin ders gruplarında sınıf arkadaşlarıyla tanışıp, sohbet ederek not paylaştığı online platform ve uygulama.
  • Overdose Caffeine VR: Mimari ve endüstriyel projeleri, gerçek bir deneyime dönüştüren sanal gerçeklik çözümleri,
  • Rone: Haber ajansları ile yayımcılar için metin içeriği ve okuyucu analizi yapan SaaS girişimi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics