İnsan Kaynakları 15 OCAK 2017 / 05:27

Xerox’ta teknoloji ve servis birbirinden ayrılıyor

Xerox; Ocak 2017 tarihinden itibaren Xerox Corporation ve Conduent Incorporated isimli halka açık iki bağımsız şirket olarak faaliyetlerini sürdürecek. Geçtiğimiz yıl karar verilen bu adım, hissedarlara en üst düzeyde getiri sağlamak, mevcut piyasa dinamiklerine ve ticari faaliyet konularına daha iyi odaklanabilmek için alındı. Yeni yapılanmada Xerox Corporation’da CEO’luk görevine Jeff Jacobson getirildi. Jacobson, Xerox’da 2014 yılından bugüne COO ve Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyordu. Xerox’un eski CEO’su Ursula Burns ise görevine Xerox Yönetim Kurulu Başkanı olarak devam edecek.
Conduent Incorpareted şirketinin CEO’luk görevini ise Ashok Vemuri yapacak. Vemuri, bundan önce Xerox İş Hizmetleri Başkanı olarak görev yapıyordu. Xerox Corporation, doküman teknolojileri ve yönetilen baskı hizmetleri alanında çalışmalarına devam edecek. Conduent Incorporated ise müşteri hizmetleri, ulaşım, sağlık, dijital ödeme sistemleri gibi iş süreç yönetimi hizmetleri alanında faaliyet gösterecek.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN