İnsan Kaynakları 18 NİSAN 2010 / 18:00

Xerox Yönetim Kurulu Başkanı emekli oluyor

Xerox Yönetim Kurulu Başkanı Anne Mulcahy, emekliye ayrılıyor. Küresel iş dünyasının önemli isimleri arasında yer alan Mulcahy, şirketteki görevini Ursula Burns’e devredecek. Ursula Burns, Xerox’un hem CEO’su hem de yönetim kurulu başkanı olarak çalışmalarını sürdürecek. Anne Mulcahy emekliliğini, Xerox’un 20 Mayıs 2010’da yapılacak yıllık hissedarlar toplantısında resmi olarak açıklayacak.
Mulcahy, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Xerox’u bırakmak hiç kolay olmayacak ama doğru zamanın geldiğine inanıyorum. Xerox’u stratejisi sağlam, finansal pozisyonu güçlü ve büyüme potansiyeli bir hayli yüksekken bıraktığımı bilmek, bu kararı almamı kolaylaştırdı.”
Şu an 57 yaşında olan Anne Mulcahy, 1 Ağustos 2001’de Xerox’un CEO’su, 1 Ocak 2002’de ise yönetim kurulu başkanı olmuştu.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN